2023 Lamborghini Urus S tanıtıldı?

Yeni Lamborghini Urus S, artırılmış 656 beygir gücüne ve 3.5 saniyede sıfırdan altmışa çıkma yeteneğine sahip bir süper otomobil. Ayrıca revize edilmiş stil ve isteğe bağlı olarak açıkta kalan karbon fiber çatıya sahiptir. Ayrıca Urus Performante ile aynı iç mekan seçeneklerine sahiptir. Lamborghini, Urus S için Avrupa dışındaki fiyat ayrıntılarını henüz açıklamadı, ancak ABD’de yaklaşık 220.000 dolardan başlayacak.

Adaptif havalı süspansiyon

Lamborghini’nin yeni Urus S’si yeni bir ön tampon tasarımına ve mat siyah bir koruma plakasına sahip. Otomobilin ikiz egzozları da fırçalanmış çelikten yapılmış. Urus ayrıca iki tonlu iç döşeme ve bir dizi isteğe bağlı 21 ve 22 inç jantlarla da mevcuttur. Araç ayrıca sanal araba anahtarı ve uzaktan park özelliği gibi en son teknolojilerle birlikte geliyor.

657 bhp 4.0 litre çift turbo V8

Lamborghini, Urus SUV’sini Urus S ile güncelledi. Urus Performante’nin 657 bhp ve 850 Nm tork üreten daha rafine bir versiyonu. 4.0 litrelik çift turbo-V8 motora sahip olan araç, 0-200 km/s hıza 12,5 saniyede ulaşabiliyor. Benzer şekilde, Urus S elektronik olarak 305 km/s azami hıza ulaşabiliyor.

Karbon Fiber Kaput

Lamborghini, Urus için bir makyaj yaptığını duyurdu. Yeni Urus iki versiyonda satılacak: standart Urus ve daha sıcak bir versiyon olan Performante. Urus S daha incelikli bir seçenektir, Performante ise Urus’un daha sıcak bir türevidir. Araba muhtemelen önümüzdeki yıl Hindistan’da satışa sunulacak.

305 Km/S Azami Hız

Urus’un düşük hatlı coupe stili, hakim yol konumu, cömert iç alanı ve en yeni Lamborghini teknolojileri, çok farklı bir alıcı türünü hedefleyen bir otomobil sağlamak için bir araya geliyor. İki tondan az boş ağırlığıyla, Lamborghini’nin DNA’sını ifade ederken, uzun yolculuklar için büyük bir dinamik aerodinamik oranlar ve konfor dengesi sağlar.

ADAS Teknolojisi

Lamborghini’nin yeni Urus S süper otomobilindeki ADAS teknolojisi, sürücü güvenliğini artırmak için tasarlandı. Baş üstü ekranı, acil fren yardımı, şeritte kalma yardımı ve denge kontrolünü içerir. Urus, yayaların veya diğer yol kullanıcılarının varlığını bile algılayabilen ve çarpışma riskini azaltmak için ön veya arka tekerleklere fren basıncı veya motor torku uygulayan gelişmiş bir elektronik güvenlik sistemine sahiptir.

Dış Cephe Boya Seçenekleri

Lamborghini’nin yeni Urus S’si çeşitli dış cephe boya renklerinde mevcuttur. Aracınıza daha agresif bir görünüm kazandırmak istiyorsanız Pearl Capsule paketini tercih edin. Bu boya renkleri zengin ve parlaktır ve agresif bir hava taşır. Bu dış cephe boya seçenekleri arasında Arancio Borealis, Verde Mantis ve Giallo Inti bulunmaktadır. Dış tasarıma uygun bir iç kaplama rengi bile seçebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir