GenelOyunlar

5G’nin Mobil Oyunlara Etkisi Nasıl Olacak

Merhaba, arkadaşlar bildiğiniz üzere son dönemlerde 5G teknolojisi çok fazla gündeme gelmeye başladı. Bu teknoloji ile şu an kullanmış olduğumuz internetin yaklaşık 4 katı bir kullanım sağlanacağı belirtiliyor.

Peki bu 5G Teknolojisi şu an oynamış olduğumuz mobil oyunlara nasıl bir etki edecek.

5G teknolojisi sayesinde yüksek hızlı veri ve transfer işlemi gerçekleştiği için artık internet bağlantısı olan oyunlarda daha hızlı bir oyun deneyimi yaşayabileceksiniz. Ayrıca 5G teknolojisi ile artık ağda sıkışıklıkların önüne geçilecek.

Yani kısacası artık 4G teknolojisinin sonu geldi diyebiliriz.

5G Teknolojisinin Oyun Dünyasına Etkisi

Bildiğiniz gibi Mobil oyun mağazalarında bazı oyunlar 1 GB boyutundan daha yüksek. Bu gibi durumlarda 4G teknolojisi işe yaramadığı için mecburen insanlar 5G teknolojisinin bir an önce çıkmasını bekliyorlar. Tabi bu gibi durumlarda oyuncular genelde bir Wİ-Fİ ağı bularak indirme işlemini gerçekleştiriyorlar.

Ayrıca bu yeni gelecek olan 5G teknolojisi ile internet kotalarının da artacağı ve hızlanacağı belirtiliyor. Zaten buna örnek olarak İngiliz operatör şirketi EE’nin, 5G teknolojisi için aylık 30 GB ve 60 GB olmak üzere seçenekleri müşterilerine sunacağı açıklamasını verebiliriz. Bu sayede oyuncular istedikleri yerde istedikleri zaman hızlı bir şekilde oyun oynayabilecekler.

Şu an çok popüler oyun modlarından birisi olan çevrimiçi oyunlarda da ping sorunları oyuncuların en nefret ettiği durumlardan birisi. Yapılan açıklamalara ve ortaya atılan iddialara göre bu ping değerlerinin 5G teknolojisi ile daha düşük seviyelere geleceği söyleniyor. Ayrıca bu teknolojinin sağladığı yüksek performans sayesinde oyuncular daha aktif ve lagsız bir şekilde oyun oynayabilecek.

Bildiğiniz üzere son dönemlerde çok fazla popüler olan canlı yayınlar da ise oldukça fazla geniş bant kullanıldığı için bazen ara ara yayınlarda kesinti meydana gelebiliyordu. Şimdi ise söylentilere göre 5G sayesinde bu kesintilerin ve aksamaların tamamen önüne geçileceği belirtiliyor. Bu sayede donma veya farklı sorunlar meydana gelmeden canlı yayınların gerçekleştirileceği söyleniyor. Peki sizce bu 5G teknolojisi sayesinde yayıncı sayıları artış gösterir mi?

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik kendinize iyi bakın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu