GenelTeknoloji

Akıllı Saat Nedir? Akıllı Saatler Hakkında Bilgiler?

Akıllı saat, günümüzün iş yeri için önemli bir teknoloji parçasıdır. Akıllı saat ve akıllı bileklikler, çalışanların güvenliklerini takip etmeleri için önemli bir araçtır. Piyasada şuan satışta olan Xiaomi akıllı saatler, Huawei akıllı saatler ve Samsung akıllı saatler ön planda. Örneğin Apple Watch, sert bir düşüşü algılayabilir ve kullanıcı düşmek üzereyse bir uyarı verebilir. Kullanıcı kendi başına kalkamıyorsa, bir aile üyesi veya acil servisle iletişime geçebilir. Akıllı saatler ayrıca çalışanların güvenliğini sağlamak ve işlerine bağlı kalmalarını sağlamak için uygulamalara sahiptir.

Bildirimleri Kontrol Etmek İçin Akıllı Saat Kullanma

Tüm bu özellikler karşısında akıllı saat fiyatları da biraz el yakıyor. Ama hem kendiniz hem de çocuklarınız için akıllı çoçuk saatlerini Google’da arattırırız. Kendinizi sürekli yeni bildirimler için akıllı saatinizi kontrol ederken buluyorsanız, bildirimleri tamamen kapatabilirsiniz. Ayrıca saat kadranlarını değiştirerek veya belirli bildirimleri kapatarak akıllı saatinizdeki bildirimleri özelleştirebilirsiniz. Ancak akıllı saatlerdeki bildirimlerin rahatsız edici olabileceğini bilmelisiniz. Ne kadar bildirim alacağınıza sınır koymak önemlidir, aksi takdirde faaliyetlerinizi sürekli olarak kesintiye uğratan bir cihazla karşılaşırsınız. Size önerebileceğimiz akıllı saat modelleri; Xiaomi akıllı saatler, Huawei akıllı saatler, Piranha akıllı saat ve Samsung akıllı saatlerdir.

Akıllı saatler bir süredir piyasada ve akıllı saat fiyatları oldukça merak ediliyor. İlk olarak 2003 yılında Garmin tarafından modern fitness takipçilerinin, kişisel asistanların ve hızlı bakış bildirimlerinin erken habercisi olarak tanıtıldılar. O zamandan beri Garmin, Vivosmart serisi de dahil olmak üzere saatlerinin birçok farklı modelini piyasaya sürdü. Masaüstü bildirim sistemi arayanlar için akıllı saat mükemmel bir çözüm olabilir.

Akıllı Saati Ev Otomasyonuyla Entegre Etme

Akıllı saatlerin yükselişi, akıllı evinizi kontrol etmenin yeni yollarını getirerek, akıllı telefonunuzu kontrol etmenize gerek kalmadan olayları takip etmenizi sağlar. Bir akıllı saat ile güvenlik kameraları, ışıklar, kilitler ve termostatlardan gelen bildirimlere bileğinizin rahatlığından erişebilirsiniz.

Örneğin bir akıllı saat, aydınlatmanızı kontrol edebilir, evden çıkarken ışıkları açabilir veya eve döndüğünüzde kapatabilir. Ayrıca, evin dışındayken ön verandanızı veya giriş ışığınızı açarak hava karardıktan sonra güvenliğinizi sağlayabilir. Ayrıca akıllı saati, Wi-Fi’ye veya telefonunuza bağlı olduğunuz her yerden eve geldiğinizde ışıklarınızı açacak şekilde programlayabilirsiniz.

Bir akıllı saat satın almayı düşünüyorsanız, hangi özellikleri sunabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bazı akıllı saatlerde sesli kontroller bulunurken, diğerleri navigasyon için kullanılabilir. Birçok akıllı saat, mesafenizi takip etmenizi sağlayan GPS işlevine sahiptir. Akıllı saatin bir diğer özelliği de telefon görüşmeleri için kullanılabilmesidir. Bir akıllı saat, egzersiz yaparken kalp atış hızınızı izlemenize de yardımcı olabilir. Anormal bir kalp ritmini bile tespit edebilir.

Telefonunuzu Bulmak İçin Bir Akıllı Saat Kullanma

Dahili GPS’li bir akıllı saat kullanarak telefonunuzu bulabilirsiniz. Saat ayrıca kalp atış hızı, kalori gibi günlük aktivitelerinizi ve egzersiz sırasındaki rotanızı da izleyebilir. Telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda takip etmek için akıllı saatinizi kullanabilirsiniz. Ancak, uygulamalara çok fazla izin vermemeye dikkat etmelisiniz. Bu, akıllı saatinizin diğer cihazlara bağlanmasına veya aşina olmadığınız uygulamalarla aşırı yüklenmesine neden olabilir.

Telefonunuzu bulmanın başka bir yolu da Bluetooth kullanmaktır. Akıllı saat ve telefon, birbirleriyle iletişim kurmalarına izin verecek şekilde yakın olmalıdır. Akıllı saat ayrıca WiFi veya hücresel ağlara bağlı olmalıdır. Aksi takdirde, telefonunuzu izlemek için bir baz istasyonuna güvenmeniz gerekir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu