GenelOyunlarTeknoloji

Akıllı Telefonlarda Fiziksel Tuşların Yerini Alacak Yeni Teknoloji Duyuruldu

ABD merkezli Sentons, akıllı telefonların yanında bulunan fiziksel tuşu kaldırıp yerine Ultrasonik teknolojiyi getireceklerini açıkladı. Telefonlar artık her geçen gün inceldiği için yanlara tuş koymanın zorlaştığına değinildi.

Akıllı telefon piyasasında her geçen gün yeni telefonun tanıtımı yapılıyor. Durum böyle olunca da birçok firma rekât içinde oluyor. Bazıları telefonun inceliğine önem verirken bazıları kamerasına önem veriyor. Fakat önemli olan kriterlerden birisi de ekran, kullanıcılar için en önemli olan özelliklerden birisi telefon tasarımcıları bu konuda bir çok yeni fikir üretmeye çalışıyor. Bu fikirler arasından birisi de fiziksel tuşun yerine geçecek olan sanal tuş.

Akıllı Telefonlarda Fiziksel Tuşların Yerini Alacak Yeni Teknoloji Duyuruldu

ABD merkezli yenilikçi şirketlerin başında gelen Sentons, telefonlardaki fiziksel tuşu kaldırıp yerine sanal tuşu getirecekleri üzerine çalışma yaptıklarını duyurdu. Firma şuan teknoloji devlerinden birisi olan Asus ile ortak çalıştığını belirtti.

İlk kurduğu şirketi Apple’a satan Sentonsun kurucusu şimdi ise telefonun yanında bulunan metal kısımlar sayesinde çeşitli basınçları, sürükleme ve kaydırma özelliklerini Ultrasonik teknoloji ile gerçekleştirecklerini açıkladı.

Bu teknolojinin bir diğer modeli de şu şekilde ortaya çıkmıştı zaten Asus rog 2 telefonlarında oyuncular baş parmakları ile oyunu kontrol ederken diğer parmakları ile de oyunun diğer mekaniklerini rahatça kontrol edebiliyorlardı. Aradaki tek fark yönetimin değişmesi olabilir.

Son olarak Lee akıllı telefonların tasarımlarının her geçen gün inceldiğini belirtti. Bu yüzden artık telefonların yanındaki tuşların kaldırılacağını ve geleceğin teknolojisinin bu olacağını duyurdu.

Ayrıca bu tuşlar sayesinde önceki sorunlarda ortadan kalkacak gibi duruyor. Çünkü tuşlara uzun bir süre boyunca bastığımız zaman içine göçme gibi sorunlar ile karşılaşabiliyorduk. Artık bu yeni teknoloji sayesinde bu sorundan da kurtulmuş olacağız.

Fakat dokunmatik tuşların hiç dezavantajı yok mu? tabi ki var. Kullanıcıların aklına ilk olarak şu soru geliyor peki bu dokunmatik tuşlar sayesinde telefon kendi kendine kontrol edebilirmi. İşte bu sorunlardan birisi telefon cebinizde olduğu zaman kendi kendine kontrolden çıkması. Bu sorunun mühendisler tarafından düşünülerek üretileceğini tahmin ediyoruz. Çünkü koskoca firma dokunmatik tuş yapacak kadar teknolojiye sahipse bu hataları da düzeltebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu