2020’ye Bomba Gibi Düşecek 10 Oyun?

Oyun dünyası gittikçe kendinin üstüne koyarak ilerliyor. Gittikçe daha sosyal bir hale geliyorlar. Bunun yanında daha çok insana sesleniyor ve daha zengin içeriklere ev sahipliği yapıyorlar.

1. Watch Dogs Legion

Bu seri oyunu sevenler ya da sevmeyenler olsa bile yıllardır hayatımızdaki yerini koruyan bir oyundur. Ubisoft’un bu seriye eklemiş olacağı bu oyunda aktivist bir hacker grubuna üye olacak. Bunun yanında sokaktaki her NPC bu hacker grubuna dahil edilebiliyor olacak. Oyunun çıkış tarihi 6 Mart 2020 olarak öngörülmektedir. Oyunun çıkacağı platformlar : Google Stadia , Playstation 4, Xbox One ve Pc. Oyunun türü herkesin bildiği üzere Aksiyon ve Macera.

2. Cyberpunk 2077

The Witcher serisinden bilinmekte olan CD Projekt Red tarafından geliştirilmiştir. Bu oyun Cyberpunk 2020 isimli masa oyunu olan oyunun evreninde geçmektedir. Bu oyun 2012 tarihinden bu yana geliştirilmekteydi. Yakın zamanda da tamamlandı. Sibernetik bir ortamda geçen bu oyunda , bir katili yönetmektesiniz. Witcher benzeri açık dünya rol yapma oyunu olacak. Oyunun piyasaya sürülüş tarihi 16 Nisan 2020 olarak bilinmektedir. Çıkacağı platformlar : PC , Playstation4 ve Xbox One. Oyunun türü bahsettiğimiz gibi rol yapma olacak.

3. Marvel’s Avengers

Bu oyun hakkında detaylı bir bilgi bulunmamaktadır. Oyun daha seneler öncesinde yüzeysel bir fragman üzerinden tanıtılmıştı. Bundan sonra da bu sene düzenlenmiş olan E3’te bir fragmanla birkaç bilgi daha verilmişti. Oyun aksiyon türünde olacak ve Avengers kahramanları yönetilebilecek. Oyun üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanabilecek. Bu oyundan beklentiler pek de yüksek değil. Bu oyunun çıkış tarihi de 15 Mayıs 2020 olarak söylenmiştir. Çıkacağı platformlar : Playstation4 , Xbox One , PC ve Google Stadia.

4. Dying Light 2

Bu oyun Dying Ligth serisinin ikinci oyunu olacak. Oyun birinci şahıs bakış açısına sahip olacak. Dying Light oyununun geliştircisi Techland olarak biliniyor. Oyuncuları karşılayacak olan şeyler hayatta kalma , rol yapma ve korku olacak. Oyunun 2020’nin ilk aylarında çıkması öngörülüyor. Oyunun çıktığı platformlar : Playstation4, Xbox One ve Microsoft Windows.

5. Final Fantasy 7 Remake

Bu oyun kullanıcıları tarafından dört gözle beklenmektedir. E3 2019 da oyunun yöneticilerinden olan Yoshinori Kitase , oyunun ilk bölümünü duyurdu. İlk bölümde orjinal oyunda bulunmakta olan Midgar yer alacak. Bunun yanında oyunun Bku-ray diski kadar yer kaplayacağı söyleniyor. 3 Mart 2020’ de Playstation4 için özel olarak çıkacak. Oyunun türü rol yapma.

6. Vampire : The Mosquerade -Bloodlines 2

2004 yılında çıkan ilk oyun PC oyuncularını bir hayli heyecanlandırmıştı. 2004 yapımı olan oyun kullancılara bir çok çeşitlilik sunmuştu ve bunlara övgü dolu sözler söylenmişti. Ancak oyunda büyük bir hata vardı. Teknik anlamda hantal ve başarısızdı. Fakat Paradox Interactive bir devam niteliğinde oyun yaptıklarını açıkladı. Bu oyun 2020 yılının Mart ayında çıkacak. Çıkacağı platformlar : Playstation4, PC , Xbox One ve PC. Oyunun türü de aksiyon ve rol yapma olarak biliniyor.

7. Tom Clancy’s Rainbow Six : Quarantine

İlk çıkmış olan Rainbow Six Siege çıktığından bu yana geçen 4 senede ününden hiçbir şey kaybetmemiştir. Bu oyuna 2018 Mart ve Nisan aylarında Outbreak isimli bir mod getirilmişti. Yeni çıkan oyun tam da buradan esinlenerek yapılmıştır. Yanlış anlaşılmasın eklenti paketi veya geliştirme paketi olarak gelmeyecek. Bunun aksine tek başına çalışan bir oyun olacak. Bu oyunda amaç birleşmiş olan 3 devletin ordularını yöneterek dünyayı tehlikeye atan uzaylı istilasına son vermek. Oyun Co-op üzerine kurulu olacak. Oyunun tam çıkış tarihi bilinmese de 2020’nin ilk aylarında çıkması öngörülmektedir. Çıkacağı platformlar : Playstation4 , PC ve Xbox One. Oyunun türü de Birinci şahıs nişancı.

8. Minecraft : Dungeons

Oynayıp oynayıp bitiremediğimiz bir diğer oyunda Minecraft. Bu oyun tabiki devam niteliğinde bir oyun olmayacak. Fakat bu durum yapımcıların Minecraft adı altında yeni bir oyun yapmasına kesinlikle engel olamaz. Bu oyun retro tarzda olacak ve bir “Dungeon Crawl “ oyunu olacak. Bu oyunu oynayan kişiler bir zindanda üstlerine gelen yaratıkları savuşturmaya ve kurtarılması gereken karakterleri de kurtarmaya çalışacak. 2020’nin ilkbahar aylarında çıkması bekleniyor. Çıkacağı Platformlar : Playstation4 , Nintendo Switch , PC ve Xbox One. Türü de aksiyon ve rol yapma.

9. Halo Infinite

Bu oyun E3 ‘ e damga vuran oyun oldu. Oyunla ilgili pek fazla bir detay yok. Ancak Halo serisi göz önünde bulundurulunca oyunun nasıl olacağını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek. Oyunun türü birinci şahıs nişancı olacak. Hikaye odaklı bir oynanışı olacak bu oyunun. Halo Infinite 2020 yılınca PC ve Xbox One için çıkışını yapacak.

10. Avatar

Gişede rekor kırmış olan Avatar filminin aslında bir oyunu çıkmıştı. Şu anda Ubisoft , The Division’ a güç veren Snowdrop Engine eşliğinde yeni bir Avatar oyunu çıkarmayı amaçlıyor. Bu oyun gelecek olan Avatar filmlerinin adaptasyonu olmayacak. Net bir çıkış tarihi verilmedi ancak Ubisoft ‘ un dediklerine bakmak gerekirse oyun 1 Nisan 2020’ den önce çıkmayacak. Bu oyun büyük ihtimalle 18 Aralık ‘ ta çıkacak olan Avatar 2 filmine yakın bir tarihte piyasaya sürülecek. Çıkacağı platformlar : Playstation4 , PC ve Xbox One. Oyunun türü tahmin ettiğiniz gibi macera ve aksiyon.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir