Adsense Kazanç Arttırma Yöntemleri? Gelir arttırma

Adsense Kazanç Arttırma Yöntemleri?

SEO Kullanımına Dikkat Edin

SEO olarak bilinmekte olan , arama motoru optimizasyonu bütün siteler için çok önemlidir. İnternet kullanan kişilerin arama yaptığı konularda size ulaşabilmesi size yarayacak en önemli şeylerden birisidir. En önemlilerden siteniniz anahtar kelimelerinizi belirlemek adına “ Etki Alanı Optimizasyonu “ sitenize hız ve güvenlik katmak için “ Sayfa Düzeni Optimizasyonu” gelir elde etmeniz için çok önemli şeylerdendir. Tabi ki bunlarla da kalmaz bunların yanında anahtar kelime bulmanıza yardımcı olacak anahtar kelime bulucuları kullanabilirsiniz.

Boyutlandırma ve Konuş Geliştirme

AdSense reklamlarını , resimlerin çevresine veya üstüne yerleştirmeyi deneyebilirsiniz. Sayfanın üst kısmında bulunan reklamlar alt kısımda bulunan reklamlara göre daha üstün performanslar sergilemektedir. Çoğunlukla göz ardı edilen link tabanlı reklamlar , banner reklamlardan farklıdır ve düzgün bir şekilde optimize edilirse sitenizde bulunan ana reklamların tıklanma oranını düşürmemektedir. Bu reklamları başlık gezinme çubuğunda tutmayı tercih edebilirsiniz. AdSense geliri için tasarlanmış bir siteniz varsa eğer “AdSense Heatmap “ takibi yapıp sitenize göre optimize edilmiş olan tema ve tasarımları bulabilirsiniz. En iyi sonucu veren AdSense boyutları

– 336*280
– 300*250
– 728*90
– 300*600

Trafik Kaynağını Kontrol Edin

AdSense reklamları , site trafiğinizin adama motorlarındaki en iyi performansını göstermektedir. Bir çok kullanıcı milyonlarca tıklama almasına rağmen aldığı düşük gelirden dolayı şikayetçidir. Bu durumun açıklaması da reklam veren firmanın tıklama başına koyduğu ücret ve site trafiğinin düşük olmasından dolayıdır. Daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız ülkeniz üzerinden gelen trafiği yakalamanız gerekmektedir.

Sitenize Arama Motoru Ekleyin

AdSense , siteniz üzerinden para kazanmanız için size türlü fırsatlar sunmaktadır. Tüm reklam içeriklerinden yararlanmak için sitenize bir arama motoru eklemeniz sizin için iyi olacaktır. Kullanıcıların da aradığı içeriği daha kolay bulmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında kullanıcı trafiğini de görebilirsiniz.

Reklamları Daha Anlamlı Hale Getirin

AdSense , sitenizin içeriğine göre çalılan bir reklam ağıdır. Bu yüzden AdSense ile gösterilen reklamlar sitenizde bulunan makalelerinizin içeriğiyle yüksek oranda alakalı olması gerekmektedir. Reklamları daha anlamlı bir hale getirmek için içeriğinize kod ekleyebilirsiniz.

Yazılarınızın Arasına Reklam Ekleyin

Gelirinizi yükseltmek istiyorsanız sitenizde bulunan reklamları arka plan veya site renkleriyle eşleşecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Yazılarınızın arasına boyutları 468*60 olan reklamlar ekleyebilirsiniz. Kullanıcıların deneyimini göz önünde bulundurarak 7-10 arasında resim ekleyebilirsiniz.

Reklamlar İçin Kara Liste Kullanın

Tıklanma başına çok düşük ödeme yapan reklamlar mevcuttur. Bunun gibi düşük kazanç elde etmenize neden olan reklamları kara listeye alan bir çok program bulunmaktadır. Bunlara benzer programları kullanabileceğiniz gibi eğer düşük kazanç sağlayan siteleri bilirseniz , reklam URL’sini engelleyebilirsiniz. Bunları uygulamanız durumunda reklamlardan aldığınız kazanç %10 oranında artmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir