GenelPara Kazanma

Domain Alıp Satarak Para Kazanmak?

Domain Alıp Satarak Para Kazanmak?

Domain ip adreslerinin kelimelerle ifade edilmiş tarzıdır. Daha da kısaltmak istersek eğer internet sitelerinin adıdır. Örnek vermek istersek www.google.com ya da www.facebook.com olabilir.

Domain Nasıl Satın Alınır ?

Bunları satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken şeyler vardır. Bunlardan birincisi domaini kendi isminiz üstüne mi alacaksınız yoksa bir şirket üzerine mi alacaksınız ya da sadece ticaret için mi alacağınıza karar vermeniz gereklidir. Eğer uygulamak istediğiniz şey ticaretse diğerlerine göre daha fazla beyin yormanız gerekicektir. Birazdan söyleyeceğim şeyler hepsi için geçerlidir ancak domain alıp satmak istiyorsanız seçimlerinizde daha çok ince eleyip sık dokumanız gereklidir. Bunlara karar verdikten sonra domain kayıt sitesine üye olmanız gereklidir. Adamlarda şüphe uyandırırsanız sizden kimlik bilgisi isterler bunun olmaması için aile fertlerinden birinin üyeliği olması gerekmektedir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra almak istediğiniz domain adresinin başkası tarafından alınıp alınmadığını kontrol etmeniz çok önemlidir. Burayı da tamamladıktan sonra aynı alan adını domain kayıt sitelerinde aratıp satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi de domain satarak nasıl para kazanılcağından bahsedeyim.

Domaini Satmak İçin Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işi yapmakta cidden kararlıysanız dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bunlardan biri anahtar kelimelerdir. İçinde anahtar kelime ya da kelimeler bulunduran domainler Google üzerinde daha üst sıralarda gözükür. Bu yüzden dolayı da webmasterlar tarafından daha çok istekle karşılanır.

Başka bir önemli hususta kelimelerin insanlara çekiçi , hoş gelmesi ve akılda bir yerlerde kalıcı olmasıdır. Eğer elinizde bu özellikleri içeren alan adları varsa web site sahibi olan kişiler kapınızı sıkça çalacaktır. Tabi ki de aldığınız domain adı bir marka değeri taşıyor ise bu alan adına çokça talep olacaktır. Aldığınız domainler daha çok .com ya da .net olmalıdır yoksa webmasterlar tarafından istenilen ilgiyi göremezler.

Satın aldığınız domain adlarını satmak için aynı tarzda site kullanabilir ya da webmaster forumlarında satma şansınız olur. Aynı süre zarfında bir kaç tane siteden açık artırma şeklinde domain adınızı daha hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Eğer aldığınız domain adının kalitesine güveniyorsanız bunu satmayabilirsiniz ve bu domaini işleterek reklam alabilirsiniz. Bu sayede de gelir kaynağı elde edebilirsiniz.

Bir önemli şey de domainin az karakter içermesi ve kısa olmasıdır. Tek kelimeden oluşması da önemlidir. Bunun yanında eğer seçtiğiniz kelime 2-3 harften oluşursa bunu daha kolay satarsınız çünkü bu tür ada sahip siteler oldukça azdır. Bu da sizde bulunan domaine olan ilgiyi çoğaltır.

Bir sanatçının veya filmin adını içeren alan adları da domain adınızı ön plana çıkarır. Bu yüzden bu domaini de almak isteyen çok kişi çıkar karşınıza. Ayrıca süresi geçmiş , kayıt parası ödenmemiş bu yüzdende sahibinin kullanım hakkı elinden alınmış olan domainler de size kazanç sağlayabilir. Şimdiden işinizde bol kazançlar umarım bu yazımda size yardımcı olabilmişimdir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu