E-kitap hangi programla yazılır? E-Kitap Yazma

Kendi E-Kitabınızı yazarak internetten para kazanabilirsiniz. Böylece hem sevdiğiniz işi yapmış olursunuz hem de ek bir iş yapmış olabilirsiniz. Ayrıca yazdığınız türün de bir önemi yok. Bir tarif kitabından bile yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Yakın zamanda olan gelişmeler E-kitap pazarını da geliştirmiştir.

E-Kitabınızı Düzgün Formatlayın

HTML ya da MS Word programlarını iyi biliyosanız bu işlemleri kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bu işi yapıp ne yaptığını bilen ve programları iyi bilen biriyle çalışırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Eğer Kitabınız kötü düzenlenmişse kötü eleştirilere açık kapılar bırakırsınız. Bu yüzden de kitabınız satılmaz.

Kitabını Satacağınız Platformu Seçin

E-Kitabınızı sitelere üye olarak satabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi bitirince belli komisyonla kitaplarınızı satabilirsiniz.Bunların yanısıra kitap türünüze göre sitelere reklam verebilirsiniz. Örnek oluşturması amacından , 50 Tatlı Tarifi, adlı bir kitap yazdınız ve 10 TLden satmayı düşünüyorsunuz. Kitabınızın reklamını yemek tarifi sitelerine verebilirsiniz. Anlaşma yaptığınız siteler arttıkça geliriniz de buna oranla artacaktır.

E-Kitabını Düzgün Fiyatlandırın

Bu işte türe bağlı olarak fiyat aralığı 10-90 Tl arasında değişebiliyor. E-Kitabınızın uzun olması önemli değil fakat bir romandan bile çarpıcı olması onun satılmasına olanak sağlar.

Ayrıca her insan kitabı kapağına göre yargılar bu yüzden muhteşem bir kapak yapmak sizin yararınıza olacaktır.

Ürününüzün açıklamasını güzel yapın

– Tür
– Kelime sayısı
– Yazar biyografisi
– Görüşler

Kitabınızın reklamını sosyal medyalarda yapın ve bir de internet sayfanız olsun. Reklam yapmanın başka yolları;

– Arka bölümlerde diğer yazarlardan bahsedin ve onlarında sizden bahsetmesini isteyin.
– E-Kitap gruplarını araştırın.
– E-posta imzanıza kitap linkini koyun.
– Bloglara ve forumlara katılın ve online görünürlük sağlayın.

E-Kitap Satarak Ne Kadar Kazanç Elde Ederim

Bunun için çok net şeyler söylemek zor olur. Fakat etrafımızdaki örneklere bakarsak bu işten 500-2000 TL arasında para kazanan kişiler var. Sizde bu işi yaparak bu paraları kazanabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir