Eba Nedir? Eba Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Bu sistem sayesinde artık öğrenciler evden ve uzaktan istedikleri yerde eğitim görebilecekler. Şu an tüm dünyanın gündeminde olan korona virüs yüzünden birçok öğrenci bu sistem ile İnternet üzerinden eğitim görüyor. Bu internet sitesi sayesinde öğrenciler ve öğretmenler İnternet üzerinde buluşuyorlar. Öğretmenler öğrencilerine bu sistem sayesinde eğlenceli ve bir o kadar öğretici içerikler yollayarak öğrencilerinin uzaktan eğitim görmesini sağlıyor.

Bu programın en temel amacı eğitimi artık sadece okulda değilde eğitimin İnternet üzerinden olabileceğini de göstermek. Bu sayede program üzerinde bulunan birçok materyal ve özellik ile öğrencilerin en iyi şekilde öğrenmeleri için sistem elinden geleni yapıyor.

EBA’NIN AMACI NEDİR?

· Farklı içerikler ile öğrencilere yeni düşünme becerileri edindirmek.

· Bilişim kültürünü geliştirmek ve öğrencileri buraya alıştırmak.

· Bilgiyi öğrenirken hem pekiştirmek hem de daha iyi anlamak için çok fazla test ve oyun mevcut.

· Öğrencinin aklında farklı öğrenme stilleri bırakmak.

· Bütün öğretmenleri ortak bir çatı altında toplamak ve eğitime yön vermek.

· Teknolojiyi artık bir amaç olarak değil de araç olarak kullanmak.

· Teknoloji ile eğitimi birbirine entegre etmek.

Bu anlattıklarımız sayesinde artık siz de eğitim ve bilişimi bir arada götürebilirsiniz. Ve çocuğunuz için modern bir eğitim altyapısı hazırlayabilirsiniz.

Öğretmen Gözünden EBA

Öğretmenler bu ortam içerisinde öğrencilerine farklı farklı testler ve pratik çalışmalar ile onların dersleri daha iyi bir şekilde anlaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ayrıca öğretmenler bu platform içerisinde istedikleri öğretmen ile ortak bir proje yaparak öğrencilerine sunabilirler. Ve programı daha ileri seviyeye taşıyabilirler. ,

Öğrencilerin Gözünden EBA

Artık İnternet üzerinden siz de derslerinizi takip edebilirsiniz. Hatta şu an birçok öğrenci derslerini ve kaçırmış olduğu konuları EBA üzerinden tekrardan izleyerek öğreniyor bile. Ayrıca sistem üzerinde öğrenciler öğretmenlerinin yollamış oldukları testleri ve ödevleri yaparak artı puan kazanıyorlar. Ayrıca sistem üzerinde oylama vb özellikler ile öğrenciler sisteme daha çabuk bir şekilde alışıyorlar. Şu anda zaten eğitim bu program üzerinden gerçekleşiyor.

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik kendinize iyi bakın Hoşça kalın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir