En iyi Webmaster Araçları Nelerdir?

Web sitesi geliştiren veya geliştirecek olan kişilerin yani webmasterların projeleri için kullanabilecekleri programları yazımızda derledik. Kodlama , SEO , FTP alanlarındaki programları buraya bulabilirsiniz.

Domain Name Analyzer

Oluşturduğunuz bir marka veya kendiniz için kullanacağınız bir web sitesini kullanıcılara sunmadan önce bir alan adı yani Domain belirlemeniz gerekmektedir.

Bunu yapabilmeniz içinde satın almak istediğiniz Domain’in boşta olması gerekmektedir. Domain Name Analyzer da almak istediğiniz Domain’in boşta olup olmadığını sorgular. Bu uygulamayı hem profesyonel hem de yeni başlayan kişilere önerebiliriz. Siteniz için belirlediğiniz anahtar kelimeleri kullanıp alan adı sorgulatabilirsiniz.

Bu yazılımla aynı anda birden çok Domain sorgulatabilirsiniz. Alan adlarının oluşturulma ve sonlanma tarihleri gösterilebiliyor.

Site Durumu Raporu

Bu programı web site tasarımı , site yönetimi yapan webmaster’lar veya site sahibi olan kişilere önerebiliriz. Sitelerin genel durumuyla ilgili temel bilgileri alabileceğiniz bir programdır.

Hiçbir kuruluma gerek yoktur. Doğrudan çalıştırabilirsiniz. Bu yazılımda anahtar kelimelerini kullanarak kaçıncı sırada olduğunu görebilirsiniz. Alexa kayıtlarıyla ilgili detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Google Page Rank değerleri ve MOZ istatistiklerini görebilirsiniz.

Adobe Photoshop CC

Web sitelerinde görsellik ziyaretçilerin ilgisini çekmek için önem verilmesi gereken bir konudur. Tabi ki bunun yapılması için bir çok program var ancak Adobe Photoshop CC programı görsel tasarımı için diğer programlara göre daha iyi bir yazılımdır.

Site arayüzü ya da bir site için logo tasarlamanızda yardımcı olan bu program profesyonel işler yapmanıza olanak sağlar. Bu yazılımda 3 boyutlu boyama ve 3 boyut kontrolü gibi bir çok işlevsel özellikler bulunuyor.

Google Web Designer

Google tarafından resmi olarak açıklanmış ve tamamen ücretsiz bir kullanıma sahiptir. Sitenizde yayınlamak istediğiniz animasyon tarzında şeyleri görsel ve kod arayüzünü kullanarak profesyonel tasarımlar yapabilirsiniz.
Arayüzü gelişmiştir ve kullanımı kolaydır. 3 boyutlu nesneleri kullanabilirsiniz ve 3 boyutlu yazılar oluşturabilirsiniz. Bunlar sizin oldukça güzel sonuçlar almanıza yardımcı oluyor.

Adobe Dreamweaver CC

Kod karmaşasından uzakta web sitenizi tasarlamanıza yardımcı olur. Kod ve görsel önizleme özelliği sayesinde hem web hem de mobil de kullanabileceğiniz bir geliştirme ve tasarım programıdır. Gelişmiş bir CSS Designer aracına sahiptir. Aradığınız pek çok özellik bu yazılımın içinde bulunmaktadır.

Kullanımı kolay alan arayüzü sayesinde daha hızlı HTML 5 öğesi ekleme özelliği sunar. Ses ve video ekleme özelliği sayesinde tasarımlarınıza bu öğelerin eklenmesini sağlar.

HTML Pad

Text editörü olarak da bilinmektedir. Bu yazılım içerisinde dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. HTML , JavaScript , XHTML gibi programların dilini kolaylıkla algılar. Yapmak istediğiniz yazılımları bu program aracılığıyla yapabilirsiniz.

NotePad++

Adından da anlayabileceğiniz gibi en iyi webmaster programları arasında yer almaktadır. Yazılım alanında isteklerinize karşılık verir. Bunu yaparken de zor bi hizmet şekli yoktur. Kullanımı kolaydır. Bu programın içinde HTML , PHP , ASP , SQL , Pascal gibi bir çok programın dillerini destekler.

Rapid SEO Tool

Anahtar kelime kullanımı ve çokluğuna yardımcı olur. Bu programı hem yeni başlayanlar hem de profesyonel kişiler kullanabilmektedir. Günümüzde bir çok site sahibi veya webmaster bu program sayesinde anahtar kelime seçimi ve yoğunluğunu ayarlayabilmektedir.

CoffeeCup Sitemapper

Sitenizin arama motorlarındaki gelişimi oldukça önemli bir konudur. Bu program da size bu hizmeti sunmaktadır. Bu program sayesinde rakiplerinizin bile analizini yapabilirsiniz. Yönetimini yaptığınız sitenin gelişimini sıralamasının nereden nereye geldiğini görebilirsiniz. Size sunulan ipuçları sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Filezilla

Bu programın güvenliği oldukla yüksektir. En iyi webmaster programları arasında adı oldukça sıklıkla geçmektedir. İndirme , dosya yollama gibi bir çok işlemin bir program üzerinden yapılmasına olanak sağlıyor. Kolay bir kullanıma sahiptir bu yüzden vazgeçilmesi zordur.

BlazeFTP

Kullandığınız FTP programından sıkıldığınız zaman BlazeFTP kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir çok işlemi kolay bir program üzerinden halletmenize olanak tanır. Bu program kendi içinde yüksek bir güvenlik hizmeti vermektedir. Hiç bir şekilde kötü bir yazılıma denk gelmezsiniz.

FTPVoyager

Geliştirilmiş bu yazılım sayesinde sitenizle daha kolay bir şekilde dosya alışverişi sağlanmaktadır. Dosya gönderme veya indirme işlemleri yüksek güvenlik denetimleri altında yapılmaktadır. Şu zamanda bir çok webmaster tarafından tercih edilen bir programdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir