Facebook Business Manager Nedir?

Normal Facebook yapısından farklı olarak çalışan ve daha farklı özelliklere sahip olan bir alandır. Bahsettiğimiz bu alan yalnızca firmaların işine yarayacak bir yapıda çalışıyor. Bu alan üzerinden sosyal medya hesaplarını daha interaktif yönetiyorsunuz. Bunun yanında da daha verimli sonuçlar görebilmenize yardımcı oluyor.

Normal Facebook’dan Farkları Nelerdir ?

Bu alan üzerinden yaptığınız paylaşımların istatistikleri daha hızlı ve detaylı olarak önünüze geliyor. Burada çalışanlarınızı yönetebiliyor ve direktif verebilirsiniz. Reklam verme yöneticisi daha hızlı bir şekilde çalışıyor ve bütün sayfalarınızı anında görebiliyorsunuz. Bu sayfalarınızda istatistiklerini buradan inceleyebiliyorsunuz.

Normal bir sayfa yapısında veri analizlerini haftalık görebilirsiniz ve en çok 28 günlük verileri alabiliyorsunuz. Fakat Facebook Business’ta bunun bir sınırı yoktur. Aylık-günlük-haftalık-saatlik ve hatta yıllık olarak sonuçları alabilmek bile mümkün kılınmıştır. Çalışan kişiler buradan ekstra reklam yöneticiliği yapabilmektedir. Hatta farklı reklam hesaplarını tek bir hesap üzerinden yönetebilme imkanına sahipsiniz.

Burada yönetebileceğiniz şeyler Facebook sayfanızla kalmıyor tabi ki. Bunun yanında Facebook reklam hesabınızı , kişisel hesaplarınızı , ödemelerinizi , projeleri , hedef kitleleri ve daha çoğunu buradan yönetebilirsiniz. Ekstra olarak da Facebook ile Instagram hesabınızı buradan entegre edebilirsiniz ve aynı alan üzerinden reklam alabiliyorsunuz.

Farklı yapıda çalışan Facebook Business , business.facebook.com üzerinden faaliyettedir. Bu siteye giriş yaptıktan sonra her şey Business üzerinden gerçekleşmektedir. Bununla birlikte de normal bir Facebook yapısından ayrılmış oluyorsunuz. Bildirimler dahi Business alanına aittir.

Facebook Business’a Nasıl Giriş Yaparım ?

Bunun için öncelikle business.facebook.com adresine girerek kayıt işlemlerini tamamlıyorsunuz. Kurumsal bir yapı oluşturuyorsunuz. Bu kurumsal yapıyı oluştururken bir adet işletme adı , isim , soy isim ve bir tane de mail adresi girmeniz gerekmektedir.

Facebook Business alanına giriş yaptıktan sonra hızlı kurulum yapısı ile yöneci olduğunuz sayfaları üzerinize alabilir , editör olduklarınızı ise çalışan olarak ekleyebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak hızlı kurulum aşamasında reklam hesabınızı da ekleyebilirsiniz.

İsterseniz Facebook ile Instagram hesabınızı entegre edebilir , yeni sayfa ve reklam hesapları ekleyebilirsiniz. Facebook pixel ile hedef kitle seçimi yapabilirsiniz. Farklı sayfalar oluşturabilir ve reklam yetkilerinizi düzenleyebilirsiniz. Projelerinizi de yönetebilirsiniz.

Facebook reklam hesabınızı entegre ettikten sonra tüm analizlerinizi daha detaylı bir halde görebiliyorsunuz. Facebook Business’ a business.facebook.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir