Facebook takipçi arttırmak için yapılması gerekenler?

Facebook takipçi arttırmak için yapılması gerekenler?

Sosyal medya artık işletmelerin ve kullanıcıların çok fazla ilgi alanı içerisinde olmaya başladı. Bizlerinde bu mecrada aktif bir şekilde takipçi sayımızı yükseltmek için yaptığımız belli başlı taktikler var. Facebook üzerindeki kitlemizin yüksek olması bizim için bir avantaj olacaktır. Çünkü takipçi sayımızı yükselterek hem daha fazla reklam geliri elde edebiliriz veya sayfamızda sattığımız ürünün satış oranını yükseltebiliriz.

Bu yüzden öncelikle bir sayfa açmamız gerekiyor. Ardından ise sayfada klasik paylaşımlar yapmamalıyız her zaman farklı olmalıyız ve kendi markamız adına işler yapmalıyız. Buradaki en önemli kurallardan birisi referans diyebiliriz. Sayfanızı büyütmek için güzel içerikler paylaşmalısınız ve kullanıcıların bu içerikleri beğenerek yakın çevresine tavsiye etmelerini sağlamalısınız.

Peki ne tür paylaşım yapılmalı?

Biraz ilgi çekici paylaşımlar yapabilirsiniz. Mesela aynı paylaşımı farklı promosyonlar ile veya kazanma arzusu kaybetme endişesi ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede Facebook kitlenizde gözle görülür bir artış gözlemleyebilirsiniz.

İlk olarak sayfanıza veya grubunuza yakın çevrenizi davet ederek başlayabilirsiniz. Sadece davet edin onların katılıp katılmamasına dikkat etmeyin çünkü emin olun birkaçı katılacaktır.

Basit yarışmalar düzenleyerek kullanıcılarınıza sizi takip etmeleri şartı ile küçük ödüller dağıtabilirsiniz. Bu sayede hem kullanıcılarınız bu işten karlı çıkacak hem de sizin takipçi sayınız artmış olacaktır.

Facebook takipçiler nasıl artar?

Facebook sayfanızın en üst bölümüne sayfa hakkında güzel bir tanıtım yazısı veya postu sabitleyebilirsiniz. Bu sayede takipçiler ile aranızda daha yakın bir bağ oluşturabilirsiniz.

Blog sayfanız var ise oraya e-bülten açabilirsiniz ve kullanıcıların mail adreslerini alarak onları yaşanan tüm gelişmelerden anında haber edebilirsiniz. Ayrıca sitenize ekleyeceğiniz Facebook butonu ile de sayfanıza daha çok takipçi çekebilirsiniz.

Birçok firmanın da yaptığı gibi sayfayı beğenen kişilere promosyon kodu dağıtabilirsiniz. Bu şekilde birçok kişiyi sayfanıza teşvik etmiş olursunuz.

Ayrıca sayfanızda paylaşacağınız fotoğrafların kalitesine çok dikkat edin. Facebook sayfanızın konusu ile ilgili ücretsiz bir e-book hazırlayıp takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu saymış olduğumuz tüm yöntemleri uygulayarak sizde Facebook sayfanızın veya hesabınızın takipçi sayısını arttırabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın. İyi çalışmalar

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir