Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır? Facebook’tan Para Kazanma Yolları

Facebook Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

2000’li yılların başından beri teknoloji hayatımıza hızlı bir giriş yaparak bizim bir parçamız haline geldi. Bununla birlikte 2006 yılında Facebook tüm kullanıcılara erişim izni verdikten sonra tüm dünya genelinde adını kısa sürede duyurmayı başardı. İlk etapta arkadaşlık, çöpçatanlık sitesi olarak piyasaya sürülmüş olsa da ilerleyen zamanlarla birlikte oyun, canlı yayınlar, sanal market, gibi birçok eklentisini bünyesine alarak Elektronik Dünyanın anahtarı olma konusunda büyük bir adım attı. Zaman geçtikçe Facebook üzerinden Para kazanma yöntemlerini de beraberinde getirdi. PekiFacebook Üzerinden para kazanma yöntemleri nelerdir bir göz atalım.

Facebook Üzerinden Nasıl Para Kazanılır 2023?

· Canlı Yayın Yaparak

· Sayfa Açıp Videolara Reklam Alarak

· Mezatçılık Yaparak

Canlı Yayın Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda oldukça popüler olan Facebook Canlı Yayınıyaparak para kazanmak Gamer Kullanıcılarının yeni ara yüzü olarak karşımıza çıkmış durumda. Birçok Gamer Facebook üzerinden canlı yayın açıp bağış alarak hayatlarını sürdürmeye devam etmektedir. Bağış dediğimize aldanmayın çok ciddi rakamlar kazanıyorlar. Peki bu bağış sistemi nasıl oluyor biraz ona değinelim. Bir Gamer profesyonel olsun ya da olmasın facebook üzerinde canlı yayın açar. Gerek kendi sayfası gerekse birçok sosyal medya platformunda bu canlı yayını paylaşarak, kullanıcıların dikkatini üzerlerine çeker. Sayfayı izleyen bu kullanıcılar kendi istekleri doğrusunda Yayıncılara destek olmaları amacı ile Yıldız(bağış) gönderirler. Birçok sıkı hayranı olan yayıncılar gerek sıkı hayranları gerekse kullanıcılar tarafından Yıldızalarak para kazanırlar.

Facebook Yıldız Nasıl Alınır Ne kadardır?

Canlı yayın kısmının alt tarafında bulunan Yıldız Al sekmesine tıklamanız gerekir.

Daha sonra göndermek için yıldız al seçeneği karşınıza çıkacak.

Yıldız Satın Al sayfası çıkacaktır karşınıza. İçerik Üreticilerine yıldız göndermek için satın alabilirsin.

Yıldız Fiyatları Nedir?

· 100 Yıldız – 9.75 TL

· 378 Yıldız % 5 İndirim – 34,16 TL

· 795 Yıldız % 10 İndirim – 68,33 TL

· 2.235 Yıldız %20 İndirim – 170,82 TL

· 4.465 Yıldız % 20 İndirim – 341,63 TL

· 9.525 Yıldız %25 İndirim – 683,27 TL

· 19.425 Yıldız %25 İndirim – 1.366,54 TL

İçerik üreticiler(yayıncılar) takipçi ve sıkı hayranları tarafından yıldız gönderilerek para kazanmaları sağlanmaktadır. İçerik Üreticisi olmak istiyorsanız bir veya birkaç oyunda iyi derecede bilmenizde ve güler yüzlü olup takipçilerinizle iletişim halinde olmanız önemli bir etken olacaktır.

Facebook’ta Sayfa Açıp Videolara Reklam Alarak Nasıl Para Kazanılır?

Eğer içerik üreticisi iseniz ya da video konusunda yeterli bilgiye sahip iseniz Facebook üzerinden para kazanmanız hiç zor değil. Peki nasıl kazanırım diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Gerek komik, ilginç, hüzünlü, duygusal konusu ne olursa olsun film, dizi, video oyunu gibi çeşitli platformlarda kullanıcıların dikkatini çekecek video üretebilirsiniz bu sizin para kazanmanız yolunda ilk adımı atmış olduğunuz anlamına gelmektedir. Yapmanız gereken ilk şey Facebook üzerinden bir sayfa açmanız olacaktır.

İlk olarak sayfanızın ismi gerçekten dikkat çekecek ve akılda kalıcı olmasında fayda var. Sayfa isminizi belirledikten sonra gerekli araştırmaları yapıp video içerik üretmeniz gerekmektedir. İsterseniz kendi videolarınızı çekin isterseniz film, dizi gibi çeşitli platformlardaki bölümleri kesip düzenleme yapıp sayfanızda paylaşabilirsiniz. Belirli bir takipçi ve izlenme oranı yakaladığınızda videonuza reklam alabilirsiniz. Bu izlenme oranına göre alacağınız ücret elbette değişmektedir.

Dilerseniz çeşitli platformlarda Yüksek takipçi sayısına sahip sayfalar satılmakta bunları alıp kullanabilme imkanınız bulunmaktadır. Dilerseniz de 0’dan başlayarak sayfanızı kendiniz organik bir şekilde büyütüp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu biraz zaman alsa da daha sağlıklı ve etkili bir yöntem olduğu söylenebilir.

Facebook Üzerinden Mezatçılık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Mezatçılık kavramı canlı yayın yaparak ürünlerinizin tanıtımın yaparak para kazanma yöntemidir. Çeşitli ürünlerinizin kullanım amaçlarını, kalitesini sergileyip bilgi vererek kullanıcıların hizmetine sunmanızdır. Bunu en çok yapan teşbihçilerdir. Çeşitli kalitede ve birbirinden farklı tasarımlara sahip teşbihlerini Facebook Üzerinden Canlı Yayın yaparak hem ürünlerini tanıtıyorlar hem de satışlarını gerçekleştirebilmektedirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir