En İyi Fotoğraf ve Video Düzenleme Uygulamaları?

Telefonların elimizden düşmediği bu çağda çoğu işlerimizi telefonlarla hallediyoruz. Her zaman olmasada video yada fotoğraf düzenlemek için bazı uygulamalara ihtiyaç duyabiliyoruz. Özellikle instagram gönderisi, Facebook gönderisi, profil resmi gibi tasarımlar yaparken işinize yarayacak uygulamaları sizin için derledik. Uygulamalar android için dir ios platformlarda hepsi bulunmayabilir.

PicsArt

İçinde barındırdığı onlarca filtre ve efektlerle birlikte ne kullanışlı mobil uygulamalardan birisidir. İster video ister fotoğraf ne isterseniz kolayca editleyebilirsiniz. İçinde barındırdığı araçlar sayesinde kolaj çalışmaları, arkaplan sosyal medya platformlarına uygun görseller hazırlama gibi bir çok şeyi rahatça yapmanız mümkündür. Bazı özellik ve efektleri kullanmak için premium üyelik satın almanız gerekebilir. Sosyal medyada gördüğümüz çoğu efekt ve düzenlemeler PicsArt kullanarak yapılmaktadır.

Background Eraser

Resimlerinizin arkaplanlarını silmek için oluşturulan bu uygulama sayesinde ister manuel olarak isterseniz de kendi yapay zekası sayesinde tek tıkla arkaplanlarlardan kolayca kurtulmanıza olanak sağlıyor. Kendi yapay zekasıyla yapılan silme işlemlerinde bazen renk karışıklıklarından dolayı manuel olarak düzeltmeler yapmanız gerekebiliyor.

Animated Text

Bu uygulamanın amacı ise yazılarınızı gif haline getirmek. İstediğiniz bir metini kolayca gif haline getirebilirsiniz. Birden fazla animasyon seçeneği ve ücretsiz olması uygulama için büyük avantaj. Hazırlandığınız animasyonu isterseniz mp4 olarak kaydetmeniz de mümkün. Bu sayede sosyal medya üzerinden de paylaşım yapabilirsiniz.

Gif to Video

Gif to video uygulaması ile videolarınızı gif formatına, giflerinizi video formatına çevirmeniz mümkündür. Özellikle bazı sosyal medya platformlarında gif yayınlamak mümkün olmadığı zaman bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir.

Crop and Trim Video

Videolarınızın yüksekliğini azaltmak gibi işlemlerde bu uygulama yardımınıza yetişiyor. Uygulama sayesinde standart video kesme işleminin yanı sıra videoyu enine boyuna kesme işlemleri de yapabilirsiniz. Üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde kullanmanız mümkün.

Adobe Uygulamaları

Bilgisayarlarda sıkça kullandığımız Adobe uygulamaları mobil alemde de kullanıma sunulmuştur. Video editi, hazır gönderiler, farklı efektler ve düzenlemeler için bu uygulamalar ideal bir çözümdür. Adobe uygulamalarının dezavantajı bir kısmının ücretsiz kalan kısımlarının ise ücretli olmasıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir