Google dan Nasıl Para Kazanabilirim (Web Sitesi)

Hepinize merhaba arkadaşlar, bugün sizler için Google dan Nasıl Para Kazanabilirim konusuna değineceğiz. Google dan Nasıl Para Kazanma durumu herkesin hayalinde, aklında olan bir durumdur. Ama gel gelelim Google dan Nasıl Para Kazanma mümkün mü ?

Google dan Nasıl Para Kazanan bir insan olarak sizler için bu makalemi yazıyorum. Google şirketi, internetten para kazanmak isteyenler için en güvenli limandır diyebiliriz. Normalde internet aleminde para kazanılacak çok ama çok yer var ama Google hepsinden farklıdır. Mesela Facebook’tan para kazanabilirsiniz. Hem sitenizin reklamını yaparak hem de Facebook’un kendi reklam ağı sayesinde. Ama bu bile Google’ın yerini asla tutamaz.

Google dan Nasıl Para Kazanmanın Yöntemlerini şimdi kademe kademe açıklayacağım.

Web sitesi kurarak Google dan Nasıl Para Kazanmak. Peki nasıl para kazanabiliriz.

Öncelikle bir web siteniz olacak. Web siteleri insanların günlük haber, spor, makale vb. gibi şeyleri takip etmek için giriş yaptıkları bir internet ortamıdır. Örnek verecek olursak tıpkı benim gibi bir site sahibinin burada yazmış olduğu makaleleri okumak için burada bulunmanız gibi.

Ben bir web sitesi sahibi olarak siteme sürekli bir şeyler eklemek durumunda kalıyorum. Buda sitemin Google tarafından indekslenmesini ve Google da en üstlerde çıkmasını sağlar. Peki Google sitemizi bu kadar sevdiyse ona neden reklam vermeyi reddetsin ki. İşte tamda burada bu konuya açıklık getirelim. Google her siteye reklam vermez. Google ziyaretçisi çok olup, Google üzerinden siteye erişilen siteleri sever. Örnek olarak;

“Güzel Ayakkabı Modelleri” cümlesini yazdım. Google de ilk çıkan reklamsız siteyi Google sever. Bu yüzden en üst seviyeye çıkartmıştır. Giriş yaptığımız site sahibi Google Adsense aracılığıyla sitesini onaya gönderse büyük bir ihtimalle reklam almaya hak kazanacaktır. Sitenize reklam alımı yapmak demek para kazanmak demektir.

Google’ın size verdiği reklamları kendi sitenizde paylaşarak Google dan para kazanabilirsiniz. Google Adsense hakkında bilginiz yoksa Google dan aratabilirsiniz veya daha sonraki makalelerimiz de Google Adsense den para kazanma yöntemlerini sizlere açıklayacağım.

Google Adsense’nin sitenizi kabul etmesindeki en büyük neden sitenize gelen ziyaretçilerin organik yani otomatikman Google dan gelmeleri. Bunun dışında ikinci bir neden ise sitenizde bulunan makalelerin özgün ve fazla olması. Yani başka siteden kopyala yapıştır yaparsanız bırakın para kazanmayı sitenize dahi giremezsiniz ve Google sitenizi banlar. Bu yüzden içeriklerinizin tamamen kendi düşüncelerinizin ürünü olması lazım. Sitede bulunan makalelerin sayısı ortalama olarak 100 olması gerekir. Yani en az 100 konuda düşüncelerinizi yazmış olmanız gerekir. Zaten bu denli özgün içeriklerin olduğu bir web sitesini Google hemen bünyesine alır ve reklam yayınlamasına izin verir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir