Google Play Console Hesabım Kapandı? Developer Hesabım Kapatıldı

Google Play Console Hesabım Kapandı?

Bu makalemizde çoğunuzun başına gelen google play concole hesabınızın kapatılması durumunu konuşacağız. Bilindiği üzere internet üzerinden para kazanmanın diğer bir yolu, google play store’ye oyun veya uygulama yüklemekten geçer.

Bu yüklediğiniz oyun ve uygulamaları indiren kullanıcılar uygulama içeriğinde bulunan reklamlar sayesinde size para kazandırır. Aslında en güzel ve en zahmetsiz para kazanma yöntemi google play storeye uygulama veya oyun yüklemektir. Ama her şey de olduğu gibi bu uygulama ve oyun yüklemenin başta zorlukları vardır. Bu zorluklardan en sıkıntı yaşatanı takibi politika ihlalleri.

Google politika ihlalleri konusunda çok katı kurallara sahip. Yasal olan bir durum bile varsa sırf yanlış veya hatalı bir işlem sonucu uygulamanızı veya oyunlarınızı google play mağazasından sildirebilir. Hatta ileri gidildiği durumlarda komple konsol hesabınızı kapatabilir. Tekrardan açmak içinde epey bir zorlar ama %99’luk bir oranla kesinlikle açılmamaktadır.

Google Play Console Developer Hesabım Kapatıldı

Peki madem geri gelmeyecek bu kapanan google console hesabı o zaman ne yapmamız gerekir? Bu sorunun basitçe bir cevabı bulunuyor. Cevabı da şu şekilde.. Kapanan konsol hesabınızı unutun ve yeni bir konsol hesabı açın. Ama dikkat etmenizde önemli bir faktör bulunuyor. Eski kapanan bilgisayarınız, ev veya iş internetiniz, kullandığınız telefon numarası, adres ve banka hesaplarınızı tekrardan sakın ama sakın kullanmayın. Kısacası eski kapanan hesabınızın ismi Ali ise, yeni açacağınız hesap ismi Mehmet olsun. Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Yani kökten farklı biri olarak devam edin. Yoksa google botları bunu fark eder ve tekrardan kapatır 25 dolarınız da boşa gider.

Google Play Console hesabı nasıl açılır ile ilgili bir makale yazacağım. Bunu da müsait bir zaman aralığında sizlerle paylaşacağım. Aklınıza takılan soru ve önerileri sitemize üye olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden kalın sağlıcakla.
Sanalexpress.com Ekibi.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir