Instagram karanlık mod nasıl yapılır? Instagram siyah ekran

Instagram karanlık mod nasıl yapılır?

Instagram karanlık modu nasıl alınır: iPhone ve Android için

Instagram karanlık moduna geçin ve yeni bir görünümün tadını çıkarın. Instagram karanlık modu, Instagram’ın düzgüsel beyaz arayüzünü gri ve siyah tonlarıyla değiştiren alternatif bir renk şemasıdır. Peki bu neden önemli ve iyi mi edinebilirsiniz?

Karanlık modda uygulamaları kullanmak, özellikle ağır bir kullanıcıysanız, telefonunuzun pil ömrünü artırmaya yardımcı olabilir, çünkü beyaz pikseller siyahlardan daha çok güç çeker. Bu özellikle siyah piksellerin tamamen kapalı olduğu AMOLED ekranlı telefonlar için geçerlidir.

Biroldukça insan, karanlık modun, özellikle parlamayı azalttığı için özellikle geceleri göz yorgunluğunu azalttığını buluyor.

Son olarak, Instagram karanlık modu iyi görünüyor ve her gün kullandığımız uygulamalar söz mevzusu olduğunda, daha çok seçenek her zaman açığız. WhatsApp, feysbuk ve Twitter karanlık modlar sunuyor, bundan dolayı Instagram’ın onlara katıldığını görmek harika.

Instagram Adam Mosseri’nin Ekim 2019’da piyasaya sürüldüğünde açıkladığı şeklinde, karanlık tonların tadını çıkarmak için mobil işletim sisteminin son olarak sürümünü (kısaca Android 10 yada iOS 13) çalıştırmanız gerekiyor. Bu değişirse ve ne süre değişirse, bu kılavuzu iyi mi değiştireceğimizi açıklayan talimatları tam olarak güncelleyeceğiz.

İPhone için Instagram karanlık modunu etkinleştirme

İOS 13 çalıştıran bir iPhone’unuz varsa, bu adımlar sistem ayarlarını değiştirmenize ve Instagram’ı karanlık modda kullanmanıza olanak tanır.

1- Telefonunuzun ayarlarını açın

2- ‘Ekran ve parlaklık’ı seçin

3- Temayı değiştirmek için ‘Koyu’ya hafifçeçe vurun

4- Instagram’ı başlat

Android için Instagram karanlık modunu etkinleştirme

Android 10 çalıştıran telefonlarda Instagram’ın karanlık modunu etkinleştirmek için şu dört adımı uygulayın:

1-Telefonunuzun ayarlarını açın

2-Aşağı kaydırıp ‘Ekran’

3-‘Koyu tema’ seçimini etkinleştirin

4-Instagram’ı Başlat

Instagram’da güç tasarrufu yapmanın öteki yolları

Hemen hemen Android 10 veya iOS 13’ünüz yoksa, Instagram’ın güç kullanımını azaltmak (ve hareket halindeyken mobil verileri korumak) için hala atabileceğiniz bir adım var.

Kaydırmaya devam etmek için Instagram görüntüleri ve videoları önceden yükler, sadece bu davranışı sınırlayabilirsiniz. Uygulamanın sağ üst tarafındaki menü simgesine ve ardından alttaki ayarlar simgesine dokunun. ‘Hesap’a ve ardından’ Mobil veri kullanımı’na hafifçe vurun ve ‘Veri tasarrufu’ seçeneğini açın.

Bu, videoların önceden yüklenmesini önleyeceğinden, yalnızca oynatmayı seçtiğinizde indirilir. Büyük bir etkiye haiz olması olası değildir, ancak pilinizi düzenli olarak son 10% ‘a kadar görüyorsanız, görünürde şarj cihazı olmadan her minik yardımcı olur.

Etiketler; Instagram karanlık mod nasıl açılır, Instagram karanlık mod nasıl yapılır Android, Instagram nasıl koyu tema yapılır, iOS Instagram Dark modu nasıl açılır, iPhone instagram karanlık mod nasıl yapılır, Instagram karanlık mod nasıl yapılır iOS, Instagram gece moduna nasıl alınır, Instagram koyu mod nasıl açılır, Instagram Dark Mode nasıl açılır, Instagram karanlık mod samsung, Instagram karanlık mod xiaomi, Instagram karanlık mod huawei, Instagram karanlık mod tablet, Huawei karanlık mod, Xiaomi karanlık mod, Samsung karanlık mod, iphone karanlık mod

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir