Close nav
close
İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır ?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Sosyal medyada “onaylı hesap” anlamına gelen mavi tik işareti sayfanın gerçekliğine vurgu yapmak ve orijinal algısı oluşturmak için önemli bir etkendir. 

  Genellikle ünlü ve tanınmış insanların ya da kurumsal firmaların instagram profillerinde görmüş olduğumuz mavi tik işareti onaylı hesap anlamı belirtmektedir. 


Mavi Tik Güvenlik Sağlar 

   Sosyal medya da herkes istediği kişi adına profil veya sayfa açma hakkına sahiptir. Bunu yaparken herhangi bir belge sunmanız veya o markanın temsilcisi olduğunu kanıtlamanız gerekmemektedir. Bu yüzden de hesabın o kişiye ait olup olmadığını baktığınız zaman anlamanız zor olmaktadır. İşte mavi tik de burada yardımcı olmaktadır. 


Mavi Tik Prestij Sağlar 

   Onaylı hesaba sahip olmak yalnızca güvenlik anlamında yanınızda olmaz. Aynı zamanda prestij açısındanda çok önemlidir. Başka bir dille ifade etmek gerekirse mavi tike sahip olmak kişiye ya da markaya ekstra bir değer katar. 


Mavi Tik Nasıl Alınır ? 

   Temel kavramları anlattığımıza göre şimdi sıra nasıl alındığına geldi. Konuyu en başından adım adım anlatacağız eğer isterseniz tam şu anda instagrama girip verilen adımları uygulayabilirsiniz. Öavi tik almak için hesabınızın işletme hesabı olması gerekmektedir. 

1.Adım : Hesaba Giriş Yap

     Başlangıç olarak instagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifre kullanarak girmelisiniz.  

2.Adım : Ayarlar Sekmesine Tıklayın

   Instagram profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan çizgi şeklindeki tuşa basıp en altta bulunan ayarlar yazısına tıklamanız gerekmektedir. 

3.Adım : Doğrulama İste 

    Bu bölümde ayarlar kısmında hesap kategorisinde  bulunan doğrulama iste butonuna tıklamalısınız. Tıkladığınız takdirde karşınıza bir form çıkacaktır. Onaylı hesap olmanız için doldurmanız gereken bir kaç bilgi kısmı bulunmaktadır. Bunlar; 

- Adı Soyadı
- Kullanıcı Adı 
- Bilinen Ad 
- Kategori 
- Kimlik Görseli 

  Eğer onaylı hesap için kişisel başvuru yapıyorsanız nüfus cüzdanı , pasaport , ehliyet gibi evraklar gerekmektedir. Kurumsal bir başvuru yapıyorsanız vergi levhası , yakın tarihli fatura , sözleşme gibi evraklar gereklidir. Bunları gönderirken her kısmın görülmesine dikkat edin. 


Instagram’dan Uyarı
 
   Mavi tik almak için herkes başvuru yapabilir. Fakat bu durum herkesin olumlu sonuç alacağını göstermez. Instagram size şöyle bir uyarı yapıyor : 

 “Doğrulanmış simgesi önemli tanınmış bir kişinin , ünlünün , global markanın veya varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek için Instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir. 
  
   Bir doğrulama talebi göndermek , hesabının doğrulanacağını garanti etmez.“


Mavi Tik Almayı Kolaylaştıran Taktikler 

  Instagram mavi tik konusunda garanti vermiyor. Tüm adımların hepsini doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlasanız bile Instagram size mavi tik vermeyebilir. Mavi tik almanızı kolaylaştıran bir kaç taktik mevcut ama sabır gerektiriyor. 

İşte o bir kaç taktik ;

- Instagram hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarına bağlayın. ( Facebook , Twitter...) 
- Düzenli ve özgün içerikler paylaşın. 
- Spam olarak işaretlenebilecek davranışlardan kaçının. (Seri şekilde takip etmek veya takip bırakmak , ser like atmak ,yorum yapmak...) 
- Sahte takipçi almayın. 
- Sahte etkileşim  almayın. (Dm, görüntülenme , yorum...)
- Takipçi ve etkileşimin organik şekilde artması için taktikler geliştirin. ( Özgün içerik , reklam , influencelar tarafından tavsiye ediliyor olmak.)

İnstagram hesabınızı nasıl doğal bir şekilde geliştireceğinizi öğrenmek için instagram etiket taktiği yazımızı okuyabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:TikMaviİnstagramNasılAlınır?