Instagram takipçi arttırma yöntemleri “Profil Fotoğrafı”

Instagram takipçi arttırma yöntemleri

Sosyal medya platformlarından birisi olan instagram da profil fotoğrafı büyük önem taşımaktadır. İnstagram profil fotoğrafı ne kadar küçük bir alana sahip olsada diğer instagram kullanıcılarının gördüğü ilk şey profil fotoğrafınız ve biyografinizdir.

Diğer instagram kullanıcılarının göreceği ilk şey profil fotoğrafınız olacağı için bu fotoğrafı seçmenin incelikleri ve profil fotoğrafının belli boyutları vardır.

Fotoğrafın inceliklerine bakacak olursak, öncelikle instagram profil fotoğrafınızın görüntü kalitesi yüksek olmalı. Pixelleri görünen, bulanık, aşırı renkli, ışığı iyi ayarlanmamış yada fotoğraftakinin ne olduğu belli olmayan bir profil fotoğrafı dikkat çekmez. Hatta fake bir hesap olduğu bile düşünülebilir. Bu nedenle kalitesi yüksek, ne olduğu belirgin ve en önemlisi dikkat çekecek bir profil fotoğrafı seçmelisiniz.

Dikkat çekme konusuna değinecek olursak örneğin kaslarınız varsa kaslarınızın ön planda olduğu bir fotoğraf diğer kullanıcıların ilgisini çekebilir yada bir araba sayfası iseniz isterseniz dikkat çekici güzel bir logo yaptırabilirsiniz, logo yaptırmazsanız dikkat çekici bir araba modelini profil fotoğrafı olarak ayarlayabilirsiniz.

İnstagram profil fotoğrafı ile takipçi arttırma yöntemleri

İnstagram profil fotoğrafı boyutu 110×110 pikseldir. Kare olarak yükleyeceğiniz bu fotoğraf daire haline dönüşeceği için köşelerde kaybolacak kısımları hesaba katmalısınız. Profil fotoğrafınızın önemli detayları o köşelerle beraber kaybolabilir. Kaliteli ve boyutu, renkleri, ışığı düzgün ayarlanmış dikkat çekici bir fotoğrafı profil fotoğrafı olarak seçtiğiniz zaman insanların hesabınıza olan ilgisinde büyük bir artış olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Twitter hesabınızla para kazanmak istiyorsanız twitter ile nasıl para kazanılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir