GenelSosyal Medya

Instagram Stories (Hikaye) nedir? Nasıl kullanılır?

Instagram Story nedir?

İnstagram Facebook ekibinin güncellemeleriyle gün geçtikçe kitle üzerine kitle toplamakta zorlanmıyor. İnstagram da en yaygın kullanılan özelliklerden bir tanesi de hikaye özelliğidir. Hikaye kısmında 7/24 yaptığınız her şeyi anlık olarak paylaşabilirsiniz. Ancak hikayeler konusunda bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan birincisi paylaştığınız hikayenin 24 saat sonra silinecek olmasıdır.

İnstagram Hikayelere Yazı ve Resim Ekleme

İnstagram kullanıcılarından bazılarının bildiği bazı kişilerinde bilmediği bir özellik de hikayelere ekstra olarak yazı ve resim eklemektir. İnstragram hikaye kısmında düzenleme yaparken hikayelere yazı ekleyebilirsiniz. Ayrıca hikaye üzerine resim eklemek de artık mümkün. Hikayelerinizde yaptığınız bu gibi değişiklikler kullanıcıların dikkatini daha çok çekmenize yardımcı olacaktır. Hikayede yer alacak resimlere daha dikkat çekici bir hal kazandırmak için “aa” simgesine basarak yazı ekleyebilir “fırça” simgesini kullanarak düzenlemeler yapabilirsiniz. Daha fazla düzenleme yapmak istiyorsanız yeni özelliklere de bakabilirsiniz. Yaptığınız düzenlemelerden hoşnut olmadıysanız “geri al” özelliğini kullanabilirsiniz.

İnstagram Hikayelerine Kimin Baktığını Öğrenmek

Paylaştığınız hikayelerin kimler tarafından görüntülendiğini öğrenmek mümkündür. Üstelik hiç bir şekilde ekstra bir çaba göstermeniz gerekmemektedir. Ancak paylaşılan hikaye 24 saat sonra kalkacağı için bu işlemi 24 saat içerisinde yapmanızı öneririz. Kimlerin sizin hikayenizi izlediğini öğrenmek için hikaye paylaşımına tıklamalı ve sonrada ekranı yukarı kaydırmalısınız. Bu işlemlerin sonucunda hikayenize kimlerin baktığını öğrenebilirsiniz.

İnstagram Paylaşımlarını Kaydetme

Bahsettiğimiz üzere hikayeler 24 saat sonra kaybolmaktadır. Eğer hikayelerinizin 24 saat sonunda kaybolmasını istemiyorsanız çözüm yolunu uygulamanız önerilir. Eğer fotoğrafı hikaye bölümünden çektiyseniz kaybolmaması için telefona kaydedebilirsiniz. Telefona kaydetmek isterseniz eğer hikaye paylaşımında bulunan aşağı ok simgesine basarak fotoğrafı telefona kaydedebilirsiniz.

İnstagram Hikaye Kısmında yer Alan Paylaşımı Hesapta Paylaşmak

Eğer hikaye kısmını çok fazla kullanıyorsanız ve fotoğraf , videolarla doluysa bunları tek bir hareketle hesabınızda paylaşabilirsiniz. Böylece hikayede olan yığılmanın bir kısmından da kurtulmuş olursunuz. Hikaye kısmında yer alan be hesabınızda paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya videoya gelerek “üç nokta “ simgesine tıklayın. Açılan kısımda bulunmakta olan “gönderiyi paylaş” butonuna basarak paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

Hikayenize Kimlerin Mesaj Atacağını Ayarlamak

İnstagrama çok sık bir şekilde güncellemeler gelmektedir ve bu güncellemeler sayesinde kullanıcılar bir çok bölümde değişiklikler yapabilmektedir. Önemli olan da İnstagram hikayeler kısmıdır. Gelen güncellemeler sayesinde hikaye alanı daha çok kullanılmaya başlamıştır. Bunun yanında hikaye alanını kontrol edebilmek için bir çok yenilik getirilmiştir. Bunlardan bir tanesi de hikayelerinize kimlerin mesaj atabileceğini ayarlamaktır. Özetlemek gerekirse hikayenize filtreler uygulayabilirsiniz. Ayarlar kısmından “hesap” menüsüne giriş yapıp ardından “hikaye ayarları” kısmından hikayenizle ilgili bütün ayarları buradan yapabilirsiniz. Buradan kimlerin size hikaye üzerinden mesaj atmasını istiyorsanız onları seçebilirsiniz.

İnstagram Hikayelere Mesaj Atmak

Hikayeler kısmında size mesaj atabilecek kişileri seçebilirsiniz. Tabi ki bunu karşı tarafta sizin için yapabilir ve bu durumda karşı tarafa belki de mesaj atamazsınız. Herhangi bir kişinin hikayesine mesaj atmak istiyorsanız alt tarafta bulunan “mesaj gönder “ kısmını kullanabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu