Instagram Takipçi Kazanma Yolları?

İnstagram Takipçi Kazanma Yolları

Sosyal medya aldı başını gidiyor ve insanlar adeta sosyal medya olmadan yaşayamaz hale geldiler. Twitter ve Facebook ile başlayan sosyal medya uygulamaları, günümüzde özellikle iş insanları ve gençler arasında Instagram kullanımlarının çok daha aktif hale gelmesine sebep oluyor.

İnsanlar instagram üzerinden görsel ağırlıklı birçok şeyi paylaşıyorlar. Bu çektikleri bir fotoğraf, kendilerine ait bir bilgi ya da yaptıkları işle ilgili videolar olabiliyor. Ama bunu yapmak yetmiyor. Takipçi sayısını artırıp, hedef kitleye ulaşmak gerekiyor.

İnstagram Doğal Takipçi Kazanma Yolları

İnsanların yaptıkları paylaşımlar ile ilgili olarak doğal takipçi kazanmaları için yapmaları gereken belli başlı şeyler var. Bunların en başında sürekli ve belli bir duruş sergileyerek instagramda paylaşımlar yapmak. Bu aynı zamanda belli bir hedef kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır. Uzun aralar vermemek gerekiyor. Bunun yanı sıra kaliteli paylaşımlar yapmak son derece önemli. Eğer paylaşılan bir video ya da fotoğraf ise mutlaka yüksek çözünürlüklü olan görüntüler Instagram ortamına yüklenilmeli.

Tüm bunların yanında en önemli olan şey elbette yapılan paylaşım ile alakalı hashtag kullanımı. Burada maksimum 10 adet konu ile alakalı, hedef kitle ve yapılan paylaşım ile doğrudan alakalı olan hastagler kullanılmalı. Ayrıca yapılan paylaşımlar farklı mecralarda da paylaşılabilir ki bu da takipçi sayısını ekstra artırır.

Alternatif Olan Yöntemler

Bu doğal takipçi artırma durumu dışında bir de bu alanda çalışan firmalardan belli sayılarda belli ücretler ödenerek Türk ya da yabancı takipçi satın alınabilir. Böyle bir şey yapmak tamamen kişinin kendi tercihine kalmış olan bir durumdur. Arzu edilir ise her iki yöntem de birlikte kullanılabilir.

Bilinmesi Gereken Diğer Hususlar

İnstagramda özellikle iş amaçlı olarak yapılan paylaşımlarda eğer iş amaçlı paylaşımlar yapılıyor ise özel paylaşımlar yapılmamalıdır. Gereksiz olarak hashtag kullanımı risk barındırdığından son derece dikkatli ve doğru seçimler yapılmalıdır.

Unutulmamalıdır ki iş yaşamında doğru bir biçimde İnstagram kullanılır ise o zaman çok fazla hedef kitleye ulaşılır ve akabinde de hem müşteri sayısı, hem de satış sayısı artacaktır. İmaj yönetimi burada çok önemlidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir