Instagramdan para kazanma araçları nelerdir?

Instagramdan para kazanma araçları nelerdir?

İNSTAGRAMDAN NASIL PARA KAZANILIR?

Artık internet üzerinden para kazanma yolları bir hayli fazla. Hal böyle olunca çeşitli sosyal medya platformları günlük hayatınızı idame ettirirken para kazanmamızı olanak sağlar hale geldi. Bunlardan en bilindiği ve kolay olanı ise İnstagram. Gelin beraber İnstagram üzerinden para kazanma yollarını inceleyelim.

İnstagram üzerinde belirli bir takipçi sayınız var ise para kazanmanız oldukça kolay. Eğer yeterli bir takipçi sayınız bulunmuyor ise, içerik üreterek insanları sizin takip etmenizi sağlayabilir ya da İnternet üzerinden takipçi satın alarak para kazanmaya ilk adımı atabilirsiniz. Bana sorarsanız internet üzerinden takipçi satın almaktansa kendi içeriğinizi üreterek organik takipçilerle ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır. İlk sayfanıza ilginç, komik ya da akılda kalıcı bir isim bulmanız gerekmektedir.

İnstagram İle Para Kazanma, Ek İş

Öyle ki Sayfanızın ismi sizin ne amaçla ve ne tür içeriğiniz ürettiğinizi kullanıcıların anlamasına olanak sağlayacaktır. Sayfanızın ismini belirledikten sonra içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Eğlence, Komik Video, Tv programlarında çıkan tiyatrolardan kesitler kullanarak insanları hem güldürerek, hem de sayfanızda zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. Belirli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra Sayfanıza reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram üzerinden Para kazanma yollarından bir diğeri ise ürünlerinizi İnstagram aracılığı ile satmaktır. Çeşitli firma bu yöntemi kullanarak çok ciddi satış rakamlarına ulaşmış durumdadır. Hem ciddi bir kitleye ürünlerinizi tanıtma ve satma fırsatınız oluyor hem de pazarlama anlamında kolay bir şekilde halletmiş oluyorsunuz. Öyle ki bulunduğum şehirde bir arkadaşım Mağazası olduğu halde İnstagram üzerinden satış yapmaya başladı.

Çok geçmeden 2 ay gibi kısa bir süre sonra sayfası üzerinden ürünlerinin tanıtımını yaparak mağazası satış rakamlarının tam 6 katı gibi bir satış sayısına ulaşmış durumda. Bulunduğu şehrin nüfusu kadar takipçiye sahip ve aynı oranda hem satış sayısı hem de takipçi sayısı giderek artmakta. Bunun en önemli etkisi kaliteli ürün ve sattığı ürünün arkasında durması. Kısa bir sohbet ettiğimizde, sattığı ürünün iadesini severek kabul ettiğini bunun olumlu dönüş olarak sayfadaki takipçi sayısının hem arttığını hem de aynı oranda güvenilirliği yükseldiği için yüzbinlerce insanın sayfayı takip ederek alış veriş yaptığını söyledi. Bu işte güven ve kalite ön planda tutarak satış rakamlarını yükselttiğini görmüş olduk.

Çekiliş Sponsoraları Bularak para kazanabilirsiniz. Sayfanızın belirli bir takipçi sayısı var ise sayfanıza sponsor bularak para kazanabilirsiniz. BU nasıl oluyor biraz anlatalım. Örneğin 200.000 kişilik bir sayfanız var. Bir sayfa geliyor ve diyor ki benim takipçi sayfamı yükseltmek için ne kadar bir ücret istiyorsunuz. Fiyat konusunda anlaştığınızda sayfanızda aldığınız paranın bir kısmı ile bir hediye, fotoğraf makinası, çeyrek altın gibi bir hediye vereceğinizi ve tek yapmaları gereken şeyin takip ettiğiniz sayfayı takip etmeleri gerektiğini söylemeniz gerekmektedir. Bu ve bunun gibi sponsorlar bularak çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Çektiğiniz bir resmin altına tag açıp bir markayı etiketleyerek para kazanmanız da mümkün. Örnek vermek gerekirse, Yüksek etkileşimi sahip bir sayfanız var. Ve bir araba firması ile anlaşıp o arabanın da bulunduğu bir manzara, ya da doğa ile iç içe bir resim içerisine o arabayı koyup tag ile birlikte etiketlerseniz bu ve bunun gibi birçok firmadan ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Öyle ki Türkiye çapında ciddi bir takipçiye sahip bir arkadaşım Sadece ünlü markaların bulunduğu resimlerinde yer verip tag açarak aylık 20.000 TL gibi bir ücret alabiliyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir