Instagram’dan Para Kazanmak?

Instagram’dan Para Kazanmak?

İnstagram üzerinden para kazanmak isteyen birçok kişinin kafasında farklı farklı sorular vardır. ”Ne zaman kazanacağım?”, ”Ne kadar kazanacağım?” gibi daha birçok soru İnstagram üzerinden kazanç sağlamak isteyenlerin kafasını kurcalayan sorular arasındadır. İnstagram üzerinden kazanç sağlamak için birçok etmen vardır. Bu etmenleri şöyle sıralayabiliriz; Takipçi sayısı, Etkileşim sayısı, Gönderilerin kalitesini ve daha birçok şeyi örnek verebiliriz.

Influencer’lar en çok parayı sponsorlu reklam üzerinden kazanıyorlar. Bu sayede istedikleri kadar fiyat yükseltip alçaltma şansına sahip oluyorlar.

Bu sektöre yeni adım atmış ve yeni reklam almaya başlamış kişiler genellikle 30- 50 TL alırken, sektörde uzun süre vakit geçirmiş ve 80 bin takipçi sayısına ulaşmış hesaplar 300 TL ve üzeri para kazanmakta.

Çeşitli markalar ile çalışan Influencer’ların kazançlarını görüp tüm yatırımını buraya kaydırmayı düşüneneler bile var.

İnstagram kaç takipçiden sonra para kazanılır?

Maalesef İnstagram üzerinde kazançlarınızı hesaplayabileceğiniz bir panel bulunmuyor. Bu yüzden reklamlardan para kazanmak için firmalardan sponsorlu reklam almanız gerekiyor.

Reklam verenler genellikle bütçeleri ile en kısa süre içerisinde geri dönüşü iyi olan sayfalara reklam vermeyi düşünür. Bu yüzden aktif takipçi sayınızın yanında takipçileriniz ile aranızdaki bağda bir o kadar sıkı olmalıdır. Ayrıca markalar takipçi sayınızı ve sayfanızın ne üzerine olduğuna da bakar. Çünkü örneğin ayakkabı satıcısı bir kadın sayfasına reklam vermez. Çünkü o reklamın geri dönüş oranı çok az olacaktır.

Takipçi etkileşimi çok önemlidir

İnstagram üzerinde ne kadar takipçiniz olursa olsun o takipçiler ile iyi bir şekilde iletişime geçemiyorsanız bu sizin yararınıza değil zararınıza olacaktır.

Bu yüzden İnstagram üzerinden para kazanmanın en önemli faktörü takipçi değildir. Sizin takipçi ile olan bağınız da çok önemlidir. Bu yüzden takipçi kitlenizin beğeneceği paylaşımlar yapmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Unutmayın reklam verenler genellikle takipçi sayısı ve etkileşimi çok olana reklam verirler. Çünkü yatırımın sonucunda firmanın amacı satışlarını 2 ye bazen 3’e katlamaktır. Bu yüzden sizlere önerimiz bot takipçiler ile hesabın güvenilirliğini sarsmak yerine organik takipçiler ile yavaş yavaş yükselmesini izlemek. Herkese bol kazançlar

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir