GenelSEO

İnterneti Nasıl Verimli Kullanırız?

Teknoloji ile hayatımıza giren İnternet şu an neredeyse 10 evden 8’inde var. Ve bu evlerdeki İnternetler genellikle telefon üzerinden kullanılıyor. Ayrıca İnternet kullanımının artması ile telefon kullanımı da şuan en zirve noktada diyebiliriz. Yaşamımızın her alanına giren İnternet birçok alışkanlığımızı da değiştirdi.

Örneğin artık eskiden pazar, veya marketlerden aldığımız erzakları şimdi İnternet üzerinden sadece birkaç tık ile alabiliyoruz. Ve hiçbir şekilde yorulmuyoruz aldıklarımız kapının önüne kadar geliyor. Bu teknoloji muhteşem bir şey değil mi? Evet gerçekten güzel fakat bu teknolojiyi nasıl daha verimli bir şekilde kullanabiliriz hiç düşündünüz mü? İsterseniz hep beraber bu konu hakkında biraz düşünelim.

Farklı Arama Motorları Kullanın

Listemize ilk olarak önemli bir kriter ile başlayalım. Şuan tahminen bu yazıyı Google üzerinden okuyorsunuzdur. Fakat diğer arama motorlarının da Google kadar iyi sonuçlar verdiğini hiç duydunuz mu? Evet diğer arama motorları bazen Google üzerinde ulaşamadığınız sonuçları sizlere verir. Bu yüzden tek bir arama motoruna takılı kalmayın. Her zaman farklı farklı arama motorları ile işinizi halledin.

Bu sayede Google üzerinde aramaya çalıştığınız bilgiyi bulmak için deli danalar gibi gezinmenize gerek kalmayacak. Diğer aram motorları ile işinizi kısa bir süre içerisinde halledebilirsiniz.

Sosyal Medya Tuzağına Düşmeyin

Belki de İnternet üzerinde birçok kişinin en çok ziyaret ettiği yer sosyal medyadır. Genelde işe giderken metroda, otobüste ve daha birçok boş zamanımızda sosyal medya tuzağına düşeriz. Fakat evde ve ailemizin yanında olduğumuz zaman sosyal medya kullanımı bizi oldukça fazla asosyal yapar. Bu da toplumsal ilişkilerimize zarar verecek niteliktedir.

Planlı Bir Şekilde Çalışın

Eğer ki sizinde en büyük sorunlarınızdan birisi plansız çalışmak ise bu yazımız tam sizin için. İlk olarak kendinize güzel bir plan program çizin. Çünkü bu sayede bilgisayarın başına geçtiğiniz zaman ne yapacağınıza önceden karar verdiğiniz için anında halledersiniz. Fakat eğer ki plan program yapmamış bir şekilde bilgisayarın başına geçerseniz boş boş bilgisayara bakmaktan ve zamanınızı öldürmekten başka bir şey yapmazsınız.

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik kendinize iyi bakın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu