Close nav
close
Kodlama bilmeden oyun yapmak istiyorum

Kodlama bilmeden oyun yapmak istiyorum

Kodlama bilmeden oyun yapmak

 

Kodlama bilmeden oyun yapmak mümkün mü? Evet mümkün hiçbir yazılım dilini bilmeden oyun yapıp gelir elde edebilirsiniz tanıtacağımız site ve programlardan 2B boyutu oyunlar yapabilirsiniz geçelim tanıtacaklarımıza

·        GDevApp

Ücretsiz olarak sunulan tarayıcı üzerinden kullanabileceğiniz sürükle bırak mantığı ile oyun yapabilirsiniz. Gerekli tüm araç ve gerekleri bulunduran GDevapp Android ve İOS platformlarımı destekler ayrıca oyunda kullanacağız müzik, video ve resim ekleme imkanınız vardır.

·        GameSalad

Ücretli ve ücretsiz sürümleri olan bilgisayara indirerek kullanabileceğiniz kodlama bilmeden oyun yapabileceğiniz bir programdır. Ücretli sürümünde kilitli olan araçlar bulunmaktadır Android ve İOS platformlarımı destekleyen sürükle bırak mantığı ile yapılmış ve bir çok başarılı oyunun arkasındaki isimdir.

·        QuickAppNinja

Android telefonlara oyun yapmak için hizmet veren ve ücretsiz olan bu sitenin sunduğu imkan oyununuz için düşünmenize gerek yok size hazır bir şekilde senaryoyu veriyor ve sizde üstüne eklemeler yapıyorsunuz gene sürükle bırak mantığı ile burada da karşılaşıyoruz.

·        Flowlab

İndirerek kullanabileceğiniz hem ücretli hemde ücretsiz sürümleri bulunan program ile İOS ve Flash  için oyun yapabilirsiniz. Flowlab en öne çıkan özelliği ise bize çizim hakkı tanıması yeteneğiniz var ise karakterinizi çizebilir animasyonlarınızı oluşturabilirsiniz yeteneğiniz yoksa da hiç sorun değil program bizim için hallediyor.

·        Stencyl

Yapılan oyunları ile AppStore’da öne çıkan hem ücretli hemde ücretsiz sürümleri bulunan program. Kodlama bilmeden oyun yapmamız için gayet hızlı ve pratik olan sadece yeni başlayanlar değil ileri düzeyde oyun yapımcılarına da imkan sağlamaktadır.

·        Buildbox

Kullanımı oldukça basit olan bu program ile başlangıç için gayet güzel oyunlar oluşturabilirsiniz yalnız bu programın ücretsiz sürümü yoktur Android ve İOS platformlarımı desteklemektedir.

·        AppyPie

Ücretli – ücretsiz sürümleri olan site tamamen yeni başlayanlar için uygun hazır şablonlardan birini seçip kendinize göre ayarladıktan sonra oyununuz hazır işte bu kadar.

·        Gamefroot

Ücretsiz olan başka bir oyun tasarlama sitesi isterseniz hazır olarak bulunan oyunlardan birini seçip kişiselleştirdikten sonra oyununuz hazır isterseniz de kendi oyununuzu yapabilirsiniz orası size kalmış

Evet bu yazımızda sekiz tane kodlama bilmeden oyun yapmanız için site ve programları tanıttık umarım yararlı olmuştur.

Hoşça kalın.


Anahtar Kelimeler:Kodlamaistiyorumbilmedenoyunyapmak