GenelSEO

Niche Nedir? Niche Kelimeler ve Niche Kelime Bulmak

Niche Nedir ?

Niche sadece anahtar kelimeler ve belli konular üzerine kurulmuş olan genellikle Google AdSense reklam ağı üzerinden para kazanmak göz önüne alınarak hazırlanmış olan ufak çaplı ve konulu yüksek gelirler elde etmeye yardım eden blog web siteleridir.

Niche Kelimeler

Bu kelimeler tık başına yüksek rakamlar verir ve belirli bir kitle tarafından devamlı olarak aranan kelimelerdir. Niche kelimelerin temel amacı belli bir kelime üzerinden o konuya dikkatli bakmak ve o konunun hakkında içerikler sunmaktır. Örnek vermek gerekirse Samsung ürün satan bir blog niş blog sayılmaz ancak Samsung Galaxy S6 ürünü için hazırlanmış bir blog Niche blog olarak sayılır. Bu sayede bu blog da her şey Samsung Galaxy S6 üzerine kurulmuş olacak ve hatta reklamlar bile buna uygun olarak çıkacaktır. Bunun sayesinde de web sitenin sahibi bu reklamlardan yüksek sayıda geri dönüş alacaktır.

Webmaster dünyasında niche , yalnızca bir alan üzerine odaklanmak anlamında da kullanılmaktadır.

Niche Kelimeler Nasıl Bulunur ?

Bunun için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz. İnternette dolaşırken belli bir içeriğe ulaşmak için nasıl kelimeler kullanıyorsunuz onları düşünün. Ancak sadece hayal gücünüzü kullanmak bunun için yeterli olmayacaktır. Hayal gücünüzün yanı sıra Niche konusunda yardım eden araçları kullanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Google’ın Adwords Hizmeti altında sunduğu Anahtar Kelime Planlayıcısı’dır. Genellikle bir çok webmaster bu aracı kullanır. Bu aracı kullanarak kelimelerin ortalama tık başına ne kadar verdiğini görebilirsiniz. Aylık ve yıllık aranma hacmine ulaşabilirsiniz. Rekabet durumunu gözlemleyebilirsiniz. Bunların hepsinin sayesinde de daha iyi Niche projeler oluşturabilirsiniz.
Bunların yanında yabancı Niche programlarından yarar sağlayabilirsiniz. Niche kelime bulma konusunda uzmanlaşmış kişilerden yardım isteyebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu