Pinterest Nasıl Para Kazanılır? Para kazanma yolları

Pinterest Nasıl Para Kazanılır?

Bu yazımızda size Pinterest’ten para kazanabilmeniz için uygulayabileceğiniz yöntemleri derledik. Umarım size de yararı olur.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

Bu uygulamayı çoğunlukla kadınlar kullanmaktadır . Bu açıdan fotoğraflarla moda ve güzellik ürünlerini tanıtarak E-ticaret yapabilirsiniz. Sizin de düşüneceğiniz gibi İnstagram’la baya benzer bir yöntemdir. Ancak beğenilen ürünü almak için İnstagram’a göre daha fazla etkileşim sağlanır.
Pinterest’in İnstagram’a göre bir diğer farkı da burada bulunan fotoğraflara tıklayarak sitenize alıcı çekebilirsiniz.

Web Site Trafiği

Sahibi olduğunuz bir web site varsa ve bu görseller üzerine ise Pinterest’ten yüksek sayıda kişi çekebilirsiniz. Şu zamanda blog sahibi herkes elinde bulunan fotoğrafları burada paylaşıyor. Bu yöntemi uygulayarak web sitelerine binlerce kişi çekebiliyorlar.
Web sitenize Google AdSense veya başka reklam sitelerinden reklam alıp bu gelen kişiler üzerinden para kazanabilirsiniz.

Pinterest’te Fenomen Olup Para Kazanabilirsiniz

Fotoğraf çekerek yükselmek isterseniz eğer çektiğiniz fotoğrafları burada paylaşmanız sizin için çok iyi olacaktır. İnstagram kadar size değer katabilcek bir platformdur. İşinde başarılı olan fotoğrafçılar türlü yollarla para kazanabilir.

Affılıate

Bu yöntem şu şekilde çalışır. Bu yöntemde siz E-ticaret sitesine kişileri yönlendirirsiniz ve bu kişiler buradan bir şey aldığı takdirde sizde komisyon alırsınız. E-ticaret sitelerinin affılıate sistemlerine girebilirsiniz. Bilgisini aldığınız ürünü Pinterest’te paylaşıp gelir elde edebilirsiniz.

Pinterest Sosyal Medya Yöneticiliği

İşletmeler Pinterest yardımıyla yüksek sayıda müşteri çekebilirler. Ancak işletmeler bu fırsattan yararlanmak amacıyla yeni birini almak yerine bağımsız Freelancerlar ile çalışıyor. Siz de bu hesaplar için Pinterest Sosyal Medya Yöneticiliği yapabilirsiniz.
Bunu yaparken farklı taktik ve müşteri çekme bilgilerine sahip olmanız gereklidir. Bu da deneyim ister.

Anahtar Kelime Optimizasyonu

Pinterest arama formu ayda en az 2 milyar kez kullanılıyor. Tabi ki de firmlarda da bu aramalarda üste çıkmak için yarışıyor. Bunu gerçekleştirmenin de bir yolu Pinlere anahtar kelime eklemektir. Fakat çoğu şirket bu kelimeleri düzgün seçemiyor ve istediği kadar kişiye ulaşamıyor. Kendinizi geliştirip anahtar kelime optimizasyon hizmeti verebilirsiniz. Bu da gelir kaynağı olur.

Ücretli Paylaşım Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Pinterest’te sizi takip eden kişi sayısı fazla ise paylaşım yaparak para kazanabilirsiniz. Bu hem size hem de paylaşım yaptığınız firma için yararlıdır. Size paylaşım yaptıran firmalar hesap açmak istese çok kişiye ulaşması zaman alır fakat böylesine uzun bir şey yerine Pinterest fenomeni birine yaptırmak daha mantıklı olacaktır. Fenomen sayesinde kısa zamanda yükselebilir.

Eğer yurtdışı takipçi kitleniz fazlaysa paylaşım başına 500-100 TL arasında kazanç sağlayabilirsiniz. Bu firmadan firmaya ve yapılan anlaşmaya göre değişkenlik gösterebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir