GenelSosyal Medya

Pinterest Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pinterest’te aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Örnek olarak ev dizaynı fikirleri , stil önerileri ve tatlı (yemek) tarifleri ve bunların daha çoğunu bulmanıza yarayan resim keşfetme aracıdır.
Pinterest’te çok sayıda Pin bulunmaktadır. Sizin de aklınıza parlak fikirler getircek olan Pinler burada bulunmaktadır. Siz de hoşunuza giden Pinleri panoya kaydederseniz aklınızdaki şeyleri daha düzenli ve kolay bulabilirsiniz.

Ana Sayfa

Ana sayfa , sizin son etkinliğinize göre düzenlenir. Çünkü burada sizin beğenebileceğiniz kişiler veya markalar size sunulur. Eğer birilerini ve panoları takip ederseniz burada onların Pinlerini de görürsünüz.
Yukarıda bulunan arama yerinde istediğiniz Pin’i aratarak bulabilirsiniz.

Pinler

Pinterest kullanan kişilerin internet ortamında bulduğu ya da oluşturduğu ilham verici fikirlere Pin denir.
Pinterest’te dolaşırken bir tane Pin gördünüz. Ona tıkladığınız takdirde onun nasıl yapılacağını veya nereden satın alınacağını internet sayfasına giderek öğrenebilirsiniz. Hoşunuza giden Pinleri kırmızı renkteki kaydet tuşuna basarsanız panonuza kaydedersiniz.
Deneyimlerinizi Pinterest aracılığıyla insanlarla paylaşabilirsiniz. Bazen bir arkadaşınızın hoşuna gidebilecek bir Pin görürsünüz bunu ona mesajla gönderebilirsiniz.

Panolar

Burada kaydedilen Pinleri bulursunuz. Bu panolara isim verip size uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca daha fazla Pin bulmak için Grup Panolarında iş birliği yapabilirsiniz.
Pinleri düzenlemek isterseniz pano bölümü oluşturun. Ayrı olarak benzer Pinler bir arada tutmak istiyorsanız ipuçları bölümü ekleyebilirsiniz. Buradaki her şey size kalmıştır.
Eğer Pinlerin başkası tarafından görülmesini istemiyorsanız gizli pano özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu yaparsanız yalnızca siz ve davet edilen kişiler panonuzu görür.

Profil

Panolar, kaydedilen Pinler ve yapmaya çalıştığınız Pinlerin hepsi burada olur. Sizi takip edenleri ve sizin takip ettiğiniz panoları vs. kimin takip ettiğini görebilirsiniz. Profiller herkes tarafından görülür. Ancak bir pano gizlendiği zaman görünmezdir sizin dışınızda kimse göremez.
Profiliniz her şeyden öte de sizin nasıl biri olduğunuzu gösterir. Geçmişteki ve gelecekteki planlarınızın bulunduğu yerdir burası. Kaydedilen her Pinle beraber sizin gibi büyür ve gelişir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu