Pinterest’te Nasıl Para Kazanılır? Pinterestten para kazanılıyor mu?

Pinterest’te Nasıl Para Kazanılır?

Arkadaşlar internet aleminde pinterest sitesinden para kazanmak en çok sevdiğim para kazanma yolları arasında yer alıyor.

Peki nedir bu pinterest?

Ülkemizde ve dünyada pinteresti duymayan veya ne olduğu hakkında bilgisi olmayan insanlar muhakkak ki vardır. Bunun nedeni facebook, instagram ve twitter gibi popüler bir durumda olmaması.

Ama gel gelelim ülkemizde ve dünyada yavaş yavaş popüler hale gelmektedir.

Pinterest genel olarak instagram gibi resim ve hobilerinizi paylaştığınız bir blog veya iş ortağınızdır.

İnstagramdan ayrılan yönü link paylaşımının olması. Hatta bana göre instagramdan daha güzel ve kullanışlı.

Pinterest görsel paylaşımları link ile popüler hale getiren bir uygulama veya sitedir. İşin farklı bir durumu da kullanıcıların hemen hemen yüzde 70 sinin Amerika da ve bayan olmasıdır.

Kullanıcıların Amerika da olması ve genel olarak meraklı kesim olması paylaşacağınız her resmin tıklanması ve sitenize yönlenmesi demektir.

Adsenseyi kullananlar bilir ki ülkemizde tıklama başına oran epey azdır. Bununda nedeni TL nin Dolar karşısında değersiz olmasıdır. Bunu şöyle özetlersek. Bir reklama tıkladığımız zaman Türkiye kullanıcısı en fazla 0.10 KR alabilir. Amerika da bu reklam tıklanılırsa 0.10 dolar alırsın. Haliyle dolar kuru göz önünde bulundurulursa TL bazında 0,60 veya 0,70 kuruşa aynı reklamdan kazanırsın.

Durum bu olunca kullanıcıların yüzde 80 inin yapancı olduğu bir reklam ağında olmak tamamen karlı bir iş gibi duruyor.

Eğer tek tek paylaşımlar yapar ve internet alemine girmeye karar verirseniz Türkçe bir site yerine İngilizceniz varsa İngilizce bir site kurmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca pinterestte bir site yayınlarsanız en az 3 ay sonra bunun meyvelerini alırsınız. Tabi spam yapmamak suretiyle. Her sosyal medyada olduğu gibi pinterestte spama karşı hesap kapatma işlemleri yapıyor.

Ama bizim toplumda ve özellikle Hindistan da bu durum kötüye kullanılmaktadır. Bu nedenle pinterest hesaplarınız spam yapmasa da bazen engellene biliyor.

Peki nasıl para kazanabilirim?

Bunun cevabı ise basit aslında. Öncelikle adsense onaylı bir hesabınızın bulması gerekiyor. Zaten spam olmayan bir siteniz varsa adsense bunu onaylar ve sorun yaşamazsınız.

Adsense siteniz hazır ise yapmanız gereken bir tane pinterest işletme hesabı açmanız. Bunu için de pinsteresttin sitesine girip kaydolmak.

Sonrasında ayarlar kısmından sitenizi pinterest hesabınıza uyarlamak.

Bu konuda tecrübeleriniz varsa veya satılık onaylı adsenseleriniz varsa sitemizin ilan kısmından bunları ekleyebilir hem siz kazanır hem de satın alanlar kazanabilir.

Size daha hızlı bir şekilde pinterestten para kazanmayı göstereceğim. Ama oda spama girer. Bunu da diğer gönderimde açıklayacağım.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir