Close nav
close
PokemonGO Oyun Taktikleri ve PokemonGO Oyun Hileleri

PokemonGO Oyun Taktikleri ve PokemonGO Oyun Hileleri

4 Yıldır oldukça fazla bir oyuncu kitlesine sahip olan PokemonGO ilerleyen yıllarda da bu popülerliğini sürdürmeyi deniyor. Oyun içerisinde rastgele çıkan pokemonları vurark puan topluyorsunuz. Fakat bunu oturduğunuz yerden yapmıyorsunuz. Oyundan gerçekten zevk almak istiyorsanız dışarı çıkıp pokemon aramanız gerekiyor. İsterseniz sizler bu yazımızda nasıl ender pokemonları yakalayabileceğinizi gösterelim. Ne derseniz? 

Şeker Kullanımını Dengele

Oyun içerisinde bildiğiniz gibi kazanmış olduğunuz pokemonları evrimleştirip daha güçlü pokemon yaratabiliyordunuz. Peki bunları nasıl yapıyorduk? Tabi ki şekerler sayesinde bizlerden size bir tavsiye şekerlerinizi her zaman 3. evre için saklayın. Çünkü bu sayede daha güçlü pokemonlar elde edebilirsiniz. İlk olarak çıkın ve biraz pokemon avcılığı yapın ve kendiniz geliştirin fakat ilerleyen dönemlerde pokemonunuz artık 2. seviyeye ulaştığı zaman onları şeker yöntemi ile geliştirin ve 3. kademe yapın. 

GYM Seviyesi Çok Önemli

Bir pokemon bulduğun zaman hemen onun GYM seviyesini yükselt. Çünkü GYM'in başına 1 pokemon koyduğun zaman o pokemon diğerlerinide eğitebiliyor. Bu sayede tek bir pokemonun yerine birçok pokemon eğitiliyor.

Yumurta Kırmanın Basit Yolu

Oyunun bildiğimiz gibi ender pokemonları bazen yumurta içerisinden çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda sadece yürümeniz gerekiyor. Ne kadar yürümeniz gerektiğini ise oyun sizin için belirliyor. Yani kısacası oyunda pokemon kazanmak için yapmanız gereken ilk iş yürümek fakat bununda kolay bir yolu var. Oyunu açın ve durmadan dönen bir cismin üzerine koyun örneğin bir plak daha sonra bırakın o dönüp dursun oyun zaten sizin yürüdüğünüzü algılayacak ve sizin yumurtalarınızı tek tek kıracaktır. 

Ingress Kullan

Bildiğiniz gibi PokemonGo'nun yapımcı firmasının bir diğer oyunu da Ingress bu oyun google maps ile entegre olduğu için ortaya şöyle iddialar çıkmıştı. Ingress üzerinde "XM marker" adıyla geçen bölgeler, nadir pokemonların çok çıktığı bölgeler. Fakat bu iddiaların ne kadar doğru olduğunu kimse bilmiyor. İnternetten araştırdığımız zaman ise bu tarz bir deneme yapan kimseyi görmedik fakat denenebilir mi? Bilmiyoruz fakat bize oldukça mantıklı geldi çünkü iki uygulamada tek şirketin. 

Şimdiden herkese eğlenceli oyunlar Bol Bol pokemon avlayın.


Anahtar Kelimeler:TaktikleriPokemonGOOyunPokemonGOHileleriveOyun