Telefonunuzun dinlendiğini nasıl anlarsınız?

Eğer ki sizde telefonunuzun dinlendiğini düşünüyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. İlk olarak kendi operatör hizmetinizden detaylı bir fatura isteyin. Daha sonra ise detaylı faturanızda sizin veya sizi aramamış biri var mı? Onu araştırın. Çünkü telefonunuza gelecek bir yazılım ancak sizin telefonunuzu sizden habersiz bir şekilde dinleyebilir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk olarak fatura istemek.

Ayrıca telefonunuzun şarjı normalden daha hızlı bir şekilde tükeniyorsa o zamanda telefonunuzun dinlendiğini anlayabilirsiniz.

Hatta bazen telefonda konuşurken cızırtılı sesler geliyorsa dinlenme ihtimaliniz gene yüksek. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken ilk şey telefonun bataryasını çıkarmak ve 1 2 saniye beklemek.

Ayrıca insanlar sizin telefonunuzu dinlerken telefonunuz normalden daha fazla ısınır bu gibi durumlarda telefonunuzu kapatmanızı öneririz.

İsterseniz şimdi de telefonunuzu dinleyen birileri var mı diye araştıralım.

Telefonunuzun dinlendiği nasıl anlaşılır?

İlk olarak sizde telefonunuzun dinlendiğinden şüphe ediyor ve bunu öğrenmek mi istiyorsunuz. O halde gelin bu sorunun cevabını hep beraber bulalım. İlk olarak #31#3111 tuşlarını kodlayarak ardından arkasına kendi telefonunuzu yazarak arayın. Eğer ki bu numarayı aradıktan sonra karşıdan bir ses gelmiyorsa sorun yok demektir. Fakat eğer ki karşıdan bir ses gelirse veya Alo denirse bilin ki telefonunuz dinleniyordur.

Cep Telefonu Nasıl Dinlenir?

Eğer ki sizde cep telefonunuzun dinlendiğinden ve dinlenme ihtimalinden korkuyorsanız yapmanız gerekenleri yukarıda anlattık. Şimdi isterseniz telefonunuzun nasıl dinlenebileceği hakkında biraz bilgi verelim.

İlk olarak telefonunuzu dinlemek isteyen bir kişi sizin telefonunuza sızar ve casus bir yazılım yükler. Eğer ki siz bu yazılımı açarsanız telefonun pil tüketimi çok daha hızlı olur. Ayrıca bu dinleme işlemi sadece Android telefonlar için değil IOS cihazları içinde geçerli.

Bu yöntemler arasında sizlere bir yöntem daha anlatalım. O da şu şekilde operatör hizmetleri sizleri dinleyebiliyor. Ve bu yasal bir şekilde gerçekleşiyor. Çünkü geçen gün adalet bakanının açıklamasına göre operatörlerin sizleri dinlemesi yasal. Ve buna hakları var. Yani bu işlem suçluları ve şüpheli insanları yakalamak için yapılmış olabilir.

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik kendinize iyi bakın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir