Tumblr Nedir? Tumblr Nasıl Para Kazanırım?

Tumblr Nasıl Para Kazanırım?

Günümüzde aktif olarak kullanılan onlarca belki yüzlerce sosyal medya platformu vardır. Adını aşırı sık olarak duymasakta Tumblr da bu sosyal medya platformlarından biridir.

Tumblr Nedir?

Tumblr kullanıcıların görsel, yazı, video,gif gibi paylaşımlar yaparak etkileşim kazandığı bir sosyal medya sitesidir. Ücretsiz bir şekilde üye olabilir ve blog oluşturabilirsiniz. Masaüstü websitesi yada mobil uygulaması ile giriş yapabilirsiniz.

Tumblr Nasıl Kullanılır?

Tumblr’a üye olduktan sonra sayfanızı kendinize göre istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Tumblr blogunuzda istediğiniz gönderiyi paylaşarak altına popüler blogları ve gönderinizle ilgili etiketleri ekleyebilirsiniz. Takip ettiğiniz diğer bloglardan reblog yaparak etkileşiminizi artırabilirsiniz. Isterseniz başka bloglar ile mesajlaşabilir yada anonim olarak sorular sorabilirsiniz.

Tumblrın Farkları Nelerdir?

En büyük farkı takipçi sayınızı sadece kendiniz görebilmektesiniz. Blogunuzu kendinize göre özel bir şekilde düzenleme imkanınız vardır. Tumblr mobil uygulamasında bu düzenlemelerin hepsi ne yazıkki görünmez. Takipçi kazanmak instagram’a göre daha kolaydır. Günlük reblog limiti vardır. Eğer limite ulaşırsanız reblog yapamazsınız.

Tumblr Takipçimi Nasıl Artırırım?

Blogunuzun konseptine uygun gönderiler paylaşabilirsiniz. Gönderilerin altına sizinle aynı konseptte ama daha fazla takipçiye sahip blogları etiklerseniz onlar da gönderileri reblog yapar bu sayede etkileşiminiz artar.

Günlük post limitine gelene kadar reblog yapabilirsiniz. Etkileşiminizi artıracaktır. Diğer bloglar tarafından fark edilmenizi sağlayacaktır. Aralarda boşluk vererek reblog yapmanız daha uygun olacaktır. Takipçilerinizi bunaltmamış olursunuz.

Takipçilerinizle iç içe ve samimi bir ortam kurmalısınız. Sosyal medyada asla şaşmayan kurallardan birisi budur.

Tumblr ile Nasıl Para Kazanırım?

Blogunuz sağlam bir etkileşim ve takipçi kazandıysa Tumblr üzerinden para kazanmanız mümkündür.

Tumblr ile Para kazanmanın bir yolu diğer blogları yükseltmektir. Para karşılığında başka blogları yükseltebilir yada kendiniz yeni bloglar kasarak bunları satabilirsiniz.

Bir diğer yolu ise backlink satmak. Bol not almış gönderilerinize başka sitelerin linklerini ücretli bir şekilde ekleyerek para kazanabilirsiniz. Reblog yaparken de bu linkleri ekleyebilirsiniz.

Backlink hizmeti verirken de aşırıya kaçarsanız aşırı fazla olmasa da takipçi kaybedebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir