GenelPara KazanmaSosyal Medya

Türkiye’de en çok para kazanan Youtuberlar?

Herkesin de bildiği üzere artık youtube kanalı olmayan kişi sayısı oldukça az. Şu zamana kadar aklını kullanıp youtube kanalı açan ve bu iş için kan ter içinde çalışan kişiler ciddi kazançlar elde edebiliyor. Bizde sizler için bunlardan bazılarına yazımızda yer verdik.

1. Enes Batur

Rakiplerine çok fazla göz dağı veriyor. Oyun , şaka , parodi çok fazla değişik videolar çekiyor. Hepsinde de iyi işler çıkartıyor. Bu yönleriyle de diğer youtuberlardan ayrılıyor.
Hem oyun hem de eğlence kanalına sahip bir kişidir.
Takipçi sayısı ise oldukça fazla sayıda. 11 milyon 600 bin civarında bir takipçi sayısı var. Kazancı ise yıllık 3 milyon 500 bin dolar civarında.

2. Oha Diyorum

Oha Diyorum kanalı Mediakraft Türkiye tarafından kiralanmıştır. Kanalın gerçek sahibi ise Uğur Uğurcandır. Youtube ortaklığından ise ciddi derecede paralar kazanıyor. Her ne kadar kazandıkları belli olmasada hem Mediakraft hem de Uğur Uğurcan’ın yıllık kazandığı para 1 milyon 500 bin dolar.

3. Orkun Işıtmak

Youtube kanalını 2011 yılında kurmuştur. Bu kanalını açarken amacının sadece eğlence ve eğlendirme olduğunu söylüyor.
Türk youtuber sıralamasında ilk 5’te bulunabilir. Orkun ilk olarak oyun videolarıyla ünlendi. En çok dikkat çeken videoları ise “ Yabancı Şarkılar Türkçe Olsaydı” serisidir.
Orkun yavaş yavaş takipçi sayısını arttırdı ve şu anda 6 milyon 940 bin civarında bir abone sayısını ulaştı.
Kazancı ise şu anda yıllık 1 milyon 400 bin dolar civarında.
Eğer sizde biraz eğlenmek istiyorsanız Orkun’un kanalını ziyaret edebilirsiniz.

4. Kafalar

Bu kanalın sahibi Vine ‘ da ünlü olmuş 3 arkadaştır. Fatih Yasin , Atakan Özyurt ve Bilal Hancı ‘ nın çektiği videolar Türkiye Youtube da oldukça popüler durumda. Kafalar kanalının kazancı ise yıllık olarak 1 milyon dolar civarında olduğu biliniyor bu da onları üst sıralara taşıyor.

5. Barış Özcan

Barış Özcan 1974 yılında Kuzguncuk’ta doğmuştur. Barış Özcan youtube’ da bilgilendirici videolar ve dikkat çekici ses tonuyla oldukça kaliteli , ilgi çekici içerikler üretiyor. Barış Özcan’ın ise yıllık kazancı ise 400 bin dolar civarında kazanıyor.

6. Berkcan Güven

Berkcan Güven de Kafalar ekibi gibi bir Vine fenomenidir. Eğlenceli videolarıyla bir hayli popüler durumdadır. 1995 doğumlu olan Berkcan Güven Youtube’dan yıllık 380 bin dolar civarında para kazanıyor.

7. Duygu Köseoğlu

Duygu Köseoğlu İstanbul’da doğmuştur. Youtube kanalına yüklediği oyun videolarıyla bir çok kişinin gönlüne taht kurmuştur. Duygu’nun yıllık kazancı ise 370 bin dolardır.

8. Duygu Özaslan

Duygu Özaslan 1991 doğumludur ve youtube ‘ a makyaj videoları atmaktadır. Paylaştığı bu samimi makyaj videolarıyla geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Duygu’nun yıllık kazancı ise 320 bin dolardır.

9. Ruhi Çenet

Bu zamana kadar sayılan youtuberlardan daha eskidir. Ruhi Çenet 17 yaşında Hindistan’a taşınmak zorunda kalmıştır. 5 sene boyunca orada okumuştur. Bu yönleriyle de çok gezmiş ve entelektüel bir youtuber.
Videolarında çoğunlukla ilginç sorulara cevap veriyor. Kendine özgü anlatım ve ses tonuyla dikkatleri üzerinde topluyor. Takipçi sayısı ise ilk kanalında 3,93 milyon ikinci kanalında ise 779 bindir. Kazancı ise şu anda yıllık 300 bin dolar.

10. Halil Söyletmez

10. sırada ise karşımıza bir zamanların Vine fenomeni olan Halil Söyletmez çıkıyor. Çektiği eğlenceli videolarla geniş kitlelere ulaşmıştı zaten. Halil Söyletmez ise bir yılda 280 bin dolar kazanmaktadır.

Not: Bilgiler kesinlik göstermemektedir. Youtuber’lar kazanılan para üzerinden vergiler ve çalışan maaşları ödemektedirler.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu