Twitch Türkiye Yayıncıları?

İnternette yayın yapmak veya çekilen videoları yayınlamak son zamanlarda artmış durumda. Bu sektörde ilk adımı atan youtube hala popülerliğini korumaktadır ancak ona rakipler sektöre giriş yapmıştır. Bunlardan biri de Twitch. Biz de bu yazıda Twitch Türkiye’de yayın yapan yayıncıları sıraladık.

1. wtcN

Gerçek adı Ferit Karakaya olan yayıncının en çok dikkat çeken ve ilk söylenmesi gereken özelliği rekabetçi oluşudur. En başarılı olduğu oyun türü birinci şahıs nişancı oyun türüdür. Bu başarı ve yetenekler sayesinde gelmiş olan bir rekabetçi kişiliği vardır. Yalnızca oyun oynamaz ve bir çok yayıncı gibi o da yayınlarında takipçilerine zaman ayırır. Bu zamanlarda da daha çok video izleyip bu videolar hakkında yorum yaparak geçirir. Takipçi sayısı yaklaşık olarak 1.4 milyondur.

2. Jahrein

Gerçek adı Ahmet Sonuç’tur. O da Twitch’e Youtube’dan geçen kişiler arasındadır. Yayınları genellikle çok fazla izlenir. Bunun sebebi de oyunculuğunun yanında oyunlarda verdiği aşırı tepkilerle de alakalıdır. Bu da onun çok eğlenceli olduğunu gösterir.
Jahrein bütün duygularını hat safhalarda yaşar ama bunu izleyicileriyle birlikte yapmayı fazlasıyla iyi başarır. Bunun yanında da yayınlarından alınan kesitler sayesinde Youtube da paylaşılır ve izlenme rekorları kırılır. Takipçi sayısıda yaklaşık olarak 1.2 milyon vardır.

3. Unlost

Twitch’te Unlost olarak tanınan yayıncının orijinal adı Cantuğ Özsoy’dur. O da diğerleri kadar popüler bir yayıncıdır ancak onu özel yapan bir etken daha vardır. O da Half-Life oynarken gösterdiği üstün performanslardır. Hatta Youtube kanalında bu oyunla birlikte youtuber’lara meydan okuyor. Çoğunuda kazanıp istediği cezaları yaptırıyor. Tabiki de sadece bu oyunu oynamıyor. Rekabetçi yanı yüksek olan bütün oyunları oynuyor kendisi. Başarısı sadece bu oyunlardan oluşmuyor. Kendisi çekilişler yaparak bilgisayar aksesuarları ve parçalarını dağıtıyor. Unlost’un takipçi sayısı da 1.1 milyondur.

4. Kendine Müzisyen

Gerçek adı Kemal Can Parlak’tır. Yaptığı sohbetlerle popüler olmuştur. Kendisi tabiki de diğer yayıncılar gibi oyunlar oynuyor ancak onu sevdiren şey oyunları oynarken muhabbet etmesidir. Youtube’da aşırı derece de izlenen videoları yayınlarında yaptığı telefon görüşmeleridir. Bunun yanında onu izleyen kişiler sıkça rakuna benzetmektedir ama biz burada takdiri size bırakıyoruz. Kendine Müzisyeni takip eden kişi sayısı şu anda 992 bindir.

5. Mithrain

Kendisinin gerçek adı Cem Karakoçdur. Hemen Mithrain’den bahsetmek gerekirse sadece PUBG oynamıyor yanlış anlamayın. Ancak bu konuda okadar iyi ki çoğu yayınında PUBG’ye yer veriyor. Tabi ki o da diğer birinci şahıs nişan oyunlarını oynuyor. Onu diğer yayıncılardan ayıran çok önemli bir özelliği vardır. Mithrain yayınlarında kamera kullanmaz. Bu da onu izleyenlerin Mithran’i değil sadece oyunu izlemelerini sağlıyor. Şu anda Mithran’i takip eden 988 bin kişi bulunuyor.

6. Rammus53

Takma adı Rammus53’ ün gerçek adı İslam Ekşioğlu’dur. Twitch’te şivesini kullanarak ünlü olan biridir. Oynadığı oyun çeşidi azdır. Genelde PUBG oynasada diğer oyunlarada yer veriyor. Herkes şiveli olduğu için önyargılı yaklaşıyor ancak Rammus53 gerçekten Rizeli olduğu için Karadeniz şivesine sahiptir. Yayınları insanları güldürmek üzerinedir. Komik montajların çoğuna Rammus53’e yer verilir. Onla özdeşleşmiş olan terim ise “ghostlanmak” kelimesidir. Rammus53’ü takip eden kişi sayısı 712 bindir.

7. Elraenn

Tuğkan Gönültaş isimli Elraenn , oyunların yanı sıra yayınlarda anlattığı anılarıylada popülerlik kazanmıştır. Elraenn hayvanlara karşı ayrı bir sempati duymaktadır. Buna karşılık olarak da evinde bir çok egzotik hayvan beslemektedir. Hayvanlar hakkında da bir çok bilgiye sahip. Noobstar adlı yarışmanın ilk sezonunda şampiyon olması da tanınmasında büyük rol oynadı. Bu yarışmayı izleyip seven kişiler Twitch dünyasında popüler yayıncılar arasına yeni bir ismi daha ekledi. Eraenn’in takipçi sayısı 674 bindir.

8. Elwind

Gerçek adı Kaan Atıcı olan Elwind League Of Legends adlı oyunda çok başarılıdır. Bu performansı sadece yayınlarda belli olmuyor. Bunun yanında
E-Spor arenasında da adından söz ettiriyordu.
Yayınlarında sohbet bölümüyle ilgilenmeyi seviyor ve oyun oynarken aktif şekilde konuşuyor. Onu izleyen sadece üst düzey bir LoL oyuncusu seyretmiyor. Bunun yanında Elwind’le sohbet etme imkanı buluyor. Elwind’ in takipçi sayısı 563 bin.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir