GenelSosyal Medya

Twitter beğeni ve etkileşim arttırma yöntemleri

Twitter Beğeni ve Etkileşim Arttırma Yöntemleri

Dünyanın en önemli sosyal medya sitelerinin başında gelen Twitter ülkemizde gündemin anlık olarak takip edildiği mecraların başında gelmektedir. Gündemi takip etmenin yanı sıra birçok kullanıcının düşüncelerini paylaştığı bu mecrada kullanıcıların ilgi görmesi sahip oldukları etkileşim sayıları ve gönderilerinin aldığı beğeni sayılarıdır.

Sosyal medya fenomenlerinin saatler içerisinde yüzbinlerce etkileşim ve beğeni almasının yaptıkları paylaşımın içeriğinin yanı sıra birkaç püf noktasına dikkat etmelerinden de kaynaklanmaktadır. Peki nedir bu püf noktaları? Uygulayacağınız birkaç kuralla yüksek oranlarda etkileşim ve beğeni almanız oldukça kolay! Gelin hep birlikte 5 maddede nasıl etkileşim ve beğenilerinizi arttırabileceğinize bakalım.

Görsellik Her Zaman 1 Adım Öndedir!

Görsel içerikli tweetler yalnızca metin içeren tweetlere oranla 2 kat daha fazla ilgi görmektedir. Aslına bakarsak bu kuralın sadece Twitter için geçerli olmadığının farkına varabiliriz. Nitekim görsel içerikli her türlü tweet, post, makale ve benzeri paylaşımlar görsel içermeyen içeriklere oranla daha fazla ilgi görmektedir.

Videolar İnsanların Daha Çok İlgisini Çekiyor!

Görsel tweetlerin yanı sıra videolarda görsel zenginlik vadetmesinin yanı sıra verilmek istenen mesajın daha kolay okunabilmesini sağladığı için insanların daha çok ilgisini çekmektedir. Nitekim yapılan araştırmalarda gösteriyor ki video içeren tweetlerin etkileşim sayısı diğer tweetlere oranla %28 daha fazla olduğu gözlemlenmiştir.

Tweetlerinize Hashtag Eklemeyi İhmal Etmeyin!

Hashtagler yani bir diğer adı ile etiketler tweetlerinizin daha fazla insana ulaşmasında en önemli etkendir. Nitekim hashtagsiz atılan tweetler yalnızca sizi takip eden insanlar tarafından görülürken, tweetinize ekleyeceğiniz herhangi bir hashtag sayesinde daha fazla insanın tweetinizi görmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle gündemde yer alan hashtagleri kullanarak bu oranı daha da fazla arttırabilmeniz mümkün.

Tırnak İşaretlerini Sıkça Kullanın

Tweetleriniz de kullanacağınız herhangi bir alıntı tweetinizin ilgi çekmesini sağlayacaktır. Nitekim tırnak işaretleri insanların görsel olarak ilgi duymasını sağlamaktadır. Alıntı kullanılarak atılan tweetler normal bir tweete oranla %55 daha fazla etkileşim ve beğeni almaktadır.

Tweetlerinizi Rakamlarla İlgi Çekici Hale Getirin!

Paylaştığınız tweetlerde yer alan sayısal metinleri yazı olarak değil de rakam olarak yazmanız insanların verileri daha rahat ve hızlı algılamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra rakamlar içerikte istatistik ve sayısal veri olduğunu belirterek insanların ilgisini çekmeyi başarır. Nitekim rakam kullanılarak atılan tweetler %17 oranında daha fazla etkileşim almaktadır.

Tweetlerinizin doğal yollarla etkileşim almasını yukarıda belirttiğimiz 5 maddeyi uygulayarak kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu