Twitter doğal takipçi arttırma yöntemleri?

Twitter Doğal Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter bireysel kullanıcıların yanı sıra birçok kurum ve kuruluşunda hesap açabilmesi ve kendini tanıtabilmesi amacıyla önemli bir rol oynamaktadır. Nitekim bu sosyal mecrada çok kısa sürede yüzbinlerce insana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünlerinizin tanıtımını ücretsiz ve etkili bir şekilde yapabileceğiniz oldukça değerli bir mecradır. Peki Twitter üzerinden nasıl daha fazla insana ulaşabilir ve takipçi sayımızı arttırabiliriz? Bu yazımızda sizlere uygulayacağınız birkaç kolay yolla takipçinizi arttırmanın yollarını göstereceğiz. Hadi gelin hep birlikte bu yollara bir göz atalım.

Düzenli Olarak Tweet Atın!

Her alanda başarılı olmanın en önemli anahtarı kuşkusuz düzeli çalışmaktır. Sizlerde Twitter üzerinde düzenli olarak paylaşımlarda bulunarak takipçilerinizin gündeminde sürekli olabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken en önemli husus ise bunu düzenli zaman aralıkları ile yapmaktır. Nitekim art arda sürekli tweet atmak takipçilerinizin ilgisinden ziyade hesabınızın önemsiz görülmesine sebep olur. Eğer yazacağınız tweetler bir hayli uzun ise flood yaparak tweetlerinizi daha etkili ve gözde hale getirebilirsiniz. Bu sayede insanların ilgisini daha çok çekerek uzun vadede bir hayli takipçi kazanabilirsiniz.

Doğal Tweetler Atın!

Yazdığınız tweetlerin doğal olmasına dikkat edin. Başka insanların paylaştığı görselleri, içerikleri kendinizden herhangi bir şey katmadan paylaşmayın. Kuşkusuz size özgü yaptığınız paylaşımlar insanların size olan ilgisini çekecektir. Bunun yanı sıra attığınız tweetlerin görsel olarak okunabilir olmasını sağlayın. Anlatmak istediğiniz olayları madde madde, görsel içeriklerle, videolarla ve rakamsal verilerle paylaşın, bu etmenler insanların daha çok ilgisini çekecek ve takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır.

Etiketlerin Gücünü Keşfedin!

Gündemde yer alan güncel etiketleri kullanarak yazacağınız doğal tweetler daha çok insana ulaşmanızda önemli bir etkendir. Gündemde yer alan etiketi kullanarak atacağınız her tweet yalnızca takipçileriniz tarafından değil, o etikete bakan milyonlarca kişi tarafından görülmektedir. Bu sayede takipçilerinizin dışında yüzbinlerce insana tweetlerinizi ulaştırabilir, onların ilgisini çekerek daha çok takipçi kazanabilirsiniz. Etiketlerin yanı sıra anahtar kelimeler kullanarak ta gündemde yer alan konulara dair çeşitli tweetler atabilir veya bu anahtar kelimeleri kullanarak çeşitli tweetler atan farklı insanları takip ederek etkileşim ağınızı güçlendirebilirsiniz. Etkileşim ağınızın güçlenmesi ile birlikte takipçi sayınızın artacağını unutmayın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir