Twitter’da takipçi arttırmak için ne yapmalı? Hızlı takipçi nasıl kasılır?

Twitter’da takipçi arttırmak için ne yapmalı?

Türkiye’de popüler sosyal ağlardan birisi olan Twitter, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu sayede Twitter’daki kullanıcılarda takipçi sayılarını yükseltmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bazı kullanıcılar bot hesaplar ile takipçi sayısını yükseltmeye çalışıyor olsa da bazı kullanıcılarda gerçekten organik bir şekilde hesaplarını nasıl büyütebileceklerini arıyor. İşte bizde bugün sizler için doğal yoldan hilesiz bir şekilde nasıl takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz onları anlattık. İsterseniz hemen bu yöntemler neler hep beraber inceleyelim.

Enteresan Profil

Twitter üzerinde takipçi sayınızı arttırmak için ilk yapmanız gerekenlerden birisi güzel bir profil oluşturmaktan geçiyor. Profilinizde paylaşacağınız fotoğraflar ve hakkınızda kısmına yazacak olduğunuz açıklama ile birçok takipçi kazanabilirsiniz.

Düzenli ve Zamanlı Paylaşımlar

Twitter takipçi kazanmak için bir diğer yol ise paylaşımlardan geçiyor. Çok fazla takipçim olsun diyorsanız paylaşımlarınızı doğru zamanda ve çok fazla kitleye hitap edebileceğiniz bir şekilde paylaşmanız gerekiyor. Ayrıca paylaşacağınız Tweet ile hesabınızın da uyumlu olması gerekiyor.

İlk olarak ne zaman takipçi kitlenizin yoğun olduğunu bulmanız gerekiyor. Ardından ise takipçi kitlenizin yoğun olduğu zamanlarda paylaşımları yaparak daha çok takipçi kazanmayı hedeflemelisiniz. Takipçilerinizin ne zaman aktif olduklarını bulmak için ise Twitter Analytics sayfasından faydalanabilirsiniz. Çıkan sonuçlara göre paylaşımlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca komik paylaşımlar yapmak her zaman takipçi sayınızı daha çok arttıracaktır.

Hastagler Hayati Önem Taşıyor

Twitter’da hastagler neredeyse hayati önem taşıyor diyebiliriz. Genellikle trend topic bölümünden hastaglere ulaşabilirsiniz. Eğer ki paylaşacağınız gönderi ile bu hastagler uyuyor ise paylaşımınızda bu hastagleri kullanarak hesabınıza daha çok takipçi kazandırabilirsiniz.

Hızlı takipçi nasıl kasılır?

Twitter‘daki 140 karakter sınırı ile hashtag kullanımı büyük oranda sınırlanıyor. Bu yüzden bizim önerimiz 4 5 tane hastag kullanmanızdan yana.

Takipçi kazanmak için oldukça aktif olmanızda gerekiyor. Çünkü siz nasıl farklı insanları takip edip onların her gün ne paylaştığını merak ediyorsanız onlarda sizin ne paylaştığınızı merak edecektir. Bu yüzden Twitter üzerinde her zaman aktif olmaya özen gösterin. Ayrıca tek bir hesaba takılı kalmayın Twitter üzerinde ilginizi çeken tüm hesapları takip edin ve onların paylaşımların kendinize örnek alın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir