WhatsApp da karanlık mod nasıl aktif edilir? WhatsApp koyu mod

WhatsApp da karanlık mod nasıl aktif edilir?

İPhone, Android veya masaüstü için WhatsApp karanlık modunu edinin

WhatsApp karanlık modu, geceleri daha az parıltı vermek üzere tasarlanmış koyu tonlar için geleneksel açık gri ve yeşil paletini değiştiren son derece popüler mesajlaşma uygulaması için yeni bir tasarımdır.

İsterseniz geleneksel açık gri ve yeşil tasarıma bağlı kalmayı seçebilirsiniz, ancak karanlık mod son zamanlarda denemek isteyen herkes için bir alternatif olarak kullanılabilir hale geldi.

Değişikliği yapmak istemenizin birkaç nedeni olabilir. Her şeyden önce, karanlık arka planlara uzun süre veya gece bakmak daha kolay bulan birçok kişi arasında olabilirsiniz. Bu noktayı vurgulamak için, WhatsApp, karanlık modun serbest bırakılmasını işaretlemek için parlak ekranlarda (Paul SImon’un Sessizlik Sesi’nin daha önce yayınlanmamış bir versiyonuyla birlikte) izleyen insanların bir videosunu yayınladı.

Daha koyu ekranlar da daha az güç kullanır (özellikle aşağıdaki videoda açıklandığı gibi cihazınızda AMOLED ekran varsa). Son olarak, sadece havalı görünüyor ve tamamen beyaz arayüzlerden ferahlatıcı bir değişiklik yapıyor. Daha fazla seçeneğe sahip olmak her zaman iyidir.

Android için WhatsApp Karanlık Modu Nasıl Gidilir

WhatsApp karanlık modu şu anda Android kullanıcıları için yayılıyor, bu yüzden zaten erişiminiz olduğunu görebilirsiniz. Öyleyse, seçeneği etkinleştirmek basittir.

1- Uygulama menüsünü aç

2- ‘Ayarlar’a dokunun

3- ‘Sohbetler’e dokunun

4- ‘Tema’ya dokunun

5- ‘Karanlık’ı seçin

Güncellemeyi henüz almadıysanız, Android beta programının bir parçasıysanız yine de WhatsApp karanlık modunu deneyebilirsiniz. Programın yazıldığı sırada şu anda doludur, ancak yakında yeni alanlar sunulabilir (özellikle insanlar karanlık modun serbest bırakılması resmi olarak ayrılmaya başlarsa).

1- Beta programına Google Play Store’dan kaydolun

2- Hesabınızın işlenmesini bekleyin (bu birkaç saat sürebilir)

3- Uygulamanızı güncelleyin

4- Bir güncelleme seçeneği göremiyorsanız APK’yı indirin ve yükleyin

5- WhatsApp’ı yeniden başlat

6- Karanlık modu etkinleştirmek için yukarıdaki talimatları izleyin

İPhone için WhatsApp Karanlık Modu Nasıl Alınır

En son güncellemeyi aldıktan sonra, WhatsApp karanlık modunu etkinleştirmek Android’deki kadar basittir:

1- Uygulama menüsünü aç

2- ‘Ayarlar’a dokunun

3- ‘Sohbetler’e dokunun

4- ‘Tema’ya dokunun

5- ‘Karanlık’ı seçin

Seçeneği henüz görmüyor musunuz? İOS beta, yazma sırasında dolu, ancak yeni yerlerin açılıp açılmadığını görmek için sık sık kontrol etmeye değer, ardından erken bir göz atmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

Beta sürümünün açık olup olmadığını kontrol edin ve mümkünse katılın

1- TestFlight’ı cihazınıza yükleyin

2- WhatsApp’tan davet e-postasındaki bağlantıyı tıklayın

3- WhatsApp’ı güncelleyin ve başlatın

4- Karanlık modu etkinleştirmek için yukarıdaki talimatları izleyin

Masaüstünde WhatsApp karanlık modu nasıl elde edilir

WhatsApp, geliştirici Mahesh B Wijerathna’nın web sitesi için CSS’de (basamaklı stil sayfası) dolaşırken keşfettiği gibi masaüstü için karanlık bir mod güncellemesi alıyor.

Masaüstü karanlık modu henüz tamamlanmış gibi görünmüyor (emoji şeffaf arka planlardan ziyade beyaz renkte), ancak palet Android ve iOS uygulamalarıyla eşleşiyor.

Henüz test için mevcut değildir ve iPhone ve Android karanlık modlarıyla aynı anda piyasaya sürülmemiştir, ancak Firefox ve Chrome için Stylus ve Chrome için ücretsiz bir eklenti kullanarak benzer bir efekt yaratabilirsiniz.

Kullanıcılar Vednoc, indirmek ve kullanmak için ücretsiz olan WhatsApp web ile kullanım için özel bir karanlık stil sayfası oluşturdu. Resmi sürümle aynı değildir, ancak benzer bir genel etki sağlar.

WhatsApp karanlık modu neye benziyor?

WhatsApp karanlık modu çoğunlukla gridir, yeşil aksanlar ve durum mesajları sarıdır.

Beta sürümü ortaya çıkmadan önce, biri AMOLED ekranlar için optimize edilecek en az iki farklı karanlık mod görüyormuşuz gibi görünüyordu. Daha önceki APK’larda saklanan varlıklar, düz siyah arka plana sahip olmak üzere üçe kadar varyasyonun mevcut olabileceğini gösterdi. Bu siyah pikseller, mümkün olduğunca fazla güç tasarrufu sağlayarak AMOLED ekranda kapatılır.

Ancak, durum böyle değildi. Bunun yerine, WhatsApp tasarımcılarının zamanlarını farklı arayüz öğelerini açık ve farklı hale getirirken okunabilirliği artıracak bir görünüm mükemmelleştirmek için harcadıklarını söylüyor.

Şirket, “Renk seçerken göz yorgunluğunu en aza indirmek ve sırasıyla iPhone ve Android’de sistem varsayılanlarına daha yakın renkleri kullanmak istedik,” dedi.

“Kullanıcıların dikkatlerini her ekrana kolayca odaklamalarına yardımcı olmak istedik. Bunu, en önemli bilgilerin öne çıkmasını sağlamak için renk ve diğer tasarım öğelerini kullanarak yaptık.”

Yolda başka neler var?

WhatsApp karanlık modunun ne zaman küresel olarak yayınlanacağını tam olarak bilmiyoruz, ancak belirli bir süre sonra otomatik olarak silinecek olan kendini yok eden mesajlarla aynı zamanda büyük bir güncellemeye ulaşması mümkündür.

Sızan ekran görüntülerine bağlı olarak, beş dakika ile bir saat arasındaki bir süreden sonra silinecek iletileri ayarlayabileceğiniz anlaşılıyor. Rakip mesajlaşma uygulamaları Facebook Messenger, Telegram ve Signal zaten benzer bir özellik sunuyor, bu yüzden WhatsApp’a gecikmiş bir ek.

Beta sürümleri, güncellemeleri sessiz kişilerden tamamen gizlemenizi sağlayacak yeni bir seçenek de ortaya koydu. Şu anda, bir kişiyi sessize alırsanız, güncellemeleri gri görünür, ancak yine de görünür. Yeni güncelleme kullanıma sunulduğunda, bunları tamamen gizleyebilecek ve yalnızca seçerseniz görebilirsiniz.

Yakında hiç beklemediğimiz bir şey, ani bir reklam akışıdır. Ana şirket Facebook kısa süre önce, reklamları grup sohbetlerinize kaydırmanın yolları üzerinde çalışan bir ekibin dağıtıldığını açıkladı.

Şirket hala WhatsApp’ın az kullanılan Durum özelliğine (Facebook ve Instagram’daki Hikayelere çok benzeyen) reklam eklemeyi planlıyor, ancak kısa süre sonra tanıtım mesajlarıyla bombalanmış olarak bulamamanız gerekiyor.

WhatsApp’ta pil ömrünü uzatmanın diğer yolları?

WhatsApp için karanlık modu denemek isteyebileceğiniz başlıca nedenlerden biri pil ömrünü uzatmaktır, ancak uygulamayı değiştirmeden daha az güç tüketmenin başka yolları da vardır.

WhatsApp’ın karanlık mod için renk seçimini sevmiyorsanız, görünümü özelleştirmek için kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz. Uygulamanın ayarlarını girin, ‘Sohbetler’i seçin ve’ Duvar Kağıdı’na dokunun, ardından ‘Düz renk’i seçin ve standart soluk gri arka plandan daha koyu bir şey seçin.

Bu, mesaj kabarcıklarının, menülerin ve diğer arayüz öğelerinin rengini değiştirmez, ancak Google’ın araştırması, siyah piksellerin diğer renklerden önemli ölçüde daha az güç tükettiğini buldu.

Varsayılan olarak, WhatsApp arka planda çok fazla dosya indirir, bu da telefonunuzun pilini gerçekten boşaltabilir, böylece WhatsApp ayarlarını açıp ‘Veri ve depolama kullanımı’ seçeneğini seçerek güç tasarrufu yapabilirsiniz.

Buraya. medyanın ne zaman indirilmesi gerektiğini seçebilirsiniz (mobil veri kullanırken, Kablosuz ağa bağlandığınızda ve dolaşımdayken). Bunları kapatırsanız, mesajlara gönderilen videolar ve resimler yalnızca dokunduğunuzda indirilir.

Telefonunuzun kendi güç tasarrufu modunu etkinleştirmek, şarjlar arasında daha uzun süre dayanmasını sağlamanın başka bir yoludur. Hangi ayarı seçtiğinize bağlı olarak, bu ekranınızın parlaklığını azaltabilir, uygulamaların arka planda çalıştıklarında veri göndermesini ve almasını durdurabilir ve CPU hızını sınırlayabilir. Pil ömrünü uzatmak için performans isabetini almak isteyip istemediğiniz size bağlıdır.

Etiketler; WhatsApp karanlık mod iPhone, WhatsApp karanlık mod indir, WhatsApp karanlık mod kapatma, WhatsApp karanlık mod APK, Whatsapp karanlık mod nasıl yapılır iOS, WhatsApp karanlık mod iOS, WhatsApp karanlık mod APK indir, WhatsApp karanlık mod olmuyor, Whatsapp Karanlık Mod nasıl açılır, WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Kullanılır, Whatsapp karanlık mod nasıl açma, WhatsApp’a karanlık mod geldi, WhatsApp karanlık mod resmen yayınlandı, WhatsApp karanlık mod olmuyor, WhatsApp karanlık mod kapatmak istiyorum, WhatsApp karanlık mod iOS 13, WhatsApp karanlık mod xiaomi, WhatsApp karanlık mod huawei

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir