Close nav
close
Whatsapp Kaybolan Fotoğraflar Özelliğini Çıkmaya Hazır. Bazı Ülkeler Buna İzin Vermeyebilir

Whatsapp Kaybolan Fotoğraflar Özelliğini Çıkmaya Hazır. Bazı Ülkeler Buna İzin Vermeyebilir

Whatsapp, kullanıcı tabanı için yeni özellikler ve düzeltmeler sağlamak için uygulamayı sürekli olarak günceller. Whatsapp Kaybolan Fotoğraflar özelliği hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Whatsapp, günümüzün önde gelen sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcılara daha fazla erişilebilirlik sağlamak için sürekli olarak kendisini geliştiriyor ve yeni özellikler ekliyor. Ayrıca, uygulamanın kullanıcılarının karşılaştığı hataları ve sorunları çözmek için uğraşıyor. En son Whatsapp Güncellemesi, kullanıcıların denemesi için yepyeni bir özellik getirecek. Birçoğu Whatsapp Kaybolan Fotoğraflar özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Whatsapp Kaybolan Fotoğraflar

Kaybolabilecek ilk şey mesajlardı. Whatsapp, kaybolan mesajları, kullanıcıların metinleri için zaman sınırına karar verebilecekleri kişilere ulaştırdı. Zaman sınırı sona erer ermez mesaj gönderenden ve alıcının Whatsapp'taki sohbetlerinden kaybolur. Bu özellik birçok kişi tarafından sevildi ve Whatsapp bunu fotoğraflara da aşılamayı planladı.

Kaybolan fotoğrafların çalışma şekli biraz farklı olacaktır. Standart kaybolan fotoğrafta iki seçenek olacaktır, gönderen ve alıcı resmi açana kadar görüntüleyebilir ve hala sohbet sayfasındadır. Ayrıca, gönderilen görüntünün zamana bağlı olacağı ve zaman sınırı sona erdiğinde kendini yok edeceği bir kendi kendini imha etme seçeneği de vardır. Kullanıcılar bu özelliği videolarla da kullanabilir.

Kaybolma özelliğiyle gönderilen fotoğraflar dışa aktarılamaz, bu nedenle alıcı, kendisine gönderilen kaybolan fotoğrafların hiçbirini kaydedemez. Whatsapp henüz ekran görüntüsü algılama özelliğini koymadı, bu nedenle bazıları için bir sorun olabilir. Bu özellik ilk olarak Instagram'da görüldü, Facebook bu platformların her ikisine de sahipti, bu özelliğin de Whatsapp'a girmesi gerekiyordu.

Birçoğu bu özelliği Whatsapp'ta nasıl kullanacağını öğrenmek istiyor. Özellik, Gelecek Whatsapp Güncellemesinde gelecek ve görüntü gönderirken uygulamaya yepyeni bir düğme getirecek. Kullanıcı göndermek istediği resmi seçtikten sonra, "Başlık Ekle" alanının yanında zamanlayıcı benzeri yeni bir düğme görebilir. Görüntüyü göndermek için bu düğmeyi kullanabilirler ve alıcı görüntüyü açtığında, sohbetten ayrıldıklarında medyanın kaybolacağını söyleyen bir uyarı alırlar.

Whatsapp'ın Kaybolan Fotoğraflar özelliği tüm ülkelerde çalışmıyor

Whatsapp, belirli bir ülkenin izlediği yasalar, düzenlemeler ve politikalar nedeniyle bu özelliği küresel olarak kullanıma sunma konusunda sorun yaşayabilir. Bu, o kıtadaki birçok ülkenin izlediği yasalar ve düzenlemeler nedeniyle esas olarak Avrupa temsil ediliyor.


Anahtar Kelimeler:ÇıkmayaKaybolanÖzelliğiniÜlkelerİzinBunaHazır.VermeyebilirBazıWhatsappFotoğraflar