Close nav
close
Yerli Otomobil Tanıtıldı

Yerli Otomobil Tanıtıldı

Türkiye ilk yapmış olduğu yerli otomobil olan TOGG'u bizlerin karşısına sundu.

Bildiğiniz gibi aracın prototipi İtalya'dan getirtilmişti. Araç geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gebze de yapılan bir tören ile tüm Türk halkına ve dünyaya tanıtılmıştı.

Yapılan törene Recep Tayyip Erdoğan dışında eski Başbakan Binali Yıldırım ve birçok Türkiye Büyük Millet Meclis üyesi de katıldı. Ayrıca yapılan tanıtımın ardından araç ile ilgili bir simülatör yayınlandı ve izleyenler aracın sürüş konforunu ve diğer özelliklerini de test etmiş oldu. Ayrıca tanıtım yapılırken 4 farklı araç modeli de izleyicilerin gözünden kaçmadı.

Ayrıca yapılan sunumun ardından Erdoğan devrim araç ile bir de poz verdi.

Türkiye Bu Araç ile Tüm Dünyayla Rekabet Edecek

 

Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu konuşmada birkaç yere değinmek istedi. Erdoğan ilk olarak Türkiye'nin yerli otomobil girişimlerinde hep başarısız olduğunu vurguladı. Fakat Erdoğan bu kez TOGG ile yapılan anlaşma sonucunda bu hayalin artık Türk milleti için gerçek olacağını dile getirdi.

Ayrıca Erdoğan projede emeği geçen tüm mühendislere tek tek teşekkür etti. Ve birçok mühendisin bu proje için yurt dışından geldiğini dile getirdi. Ayrıca Erdoğan bu otomobil ile Türkiye'nin tüm dünya ile rekabet edebilecek güce sahip olduğunu da söyledi.

Otomobilin üretimi için yapılacak fabrikada konuşmasında bahsettiği yerlerden birisiydi. Erdoğan yerli otomobilin Gemlik’te Türk Silahlı Kuvvetlerine ait arazinin 1 milyon metrekarelik yerine fabrikayı kuracaklarını söyledi. Ayrıca Erdoğan bu aracın Avrupa üzerinde ilk SUV elektrikli araç olacağını dile getirdi. Erdoğan ayrıca aracın tamamen satışa çıkacağı yılı da belirlediklerini söyledi.

Yerli otomobil ilk olarak 2022 yılında satışa çıkacak. Ayrıca otomobilin ön satışları da oldukça iyi bir rakama ulaştı. Erdoğan kürsüde konuşmasını yaparken ilk ön satışı kendisinin yaptığını da duyurdu.

Otomobilin marka lansmanı da gelecek yıl yapılmak üzere kararlaştırıldı. Bizlerde bu yerli otomobile tam destek vermek için sizlere otomobil hakkında gelişen her haber için beklemedeyiz.

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna geldik kendinize iyi bakın görüşmek üzere.


Anahtar Kelimeler:TanıtıldıOtomobilYerli