Youtube Para Kazanma Yolları ve Şartları?

Youtube İle Para Kazanma Yolları

2006 yılında Google’nin Youtube’yi satın alması ile birlikte para kazanma yolu açılmış oldu. Youtube üzerinden içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için ilk yapmanız gereken bir Youtube Kanalı açmak olacaktır.

Youtube Kanal Nasıl Açılır?

Youtube’de Kanalaçmak için bir gmail adresine sahip olmanız gerekmektedir. BU gmail hesabını Google tarafından alabilirsiniz. Eğer bir Gmail adresiniz yok ise kesinlikle Youtube Kanalı açamazsınız. Bunun tek sebebi Youtube Google tarafından satın alınmış olmasıdır. Bir gmail hesabına sahip olduktan sonra Youtube girerek Youtube sayfasının Sol tarafında bulunan Kanal Oluştursekmesine tıklayarak kanalınızı oluşturabilirsiniz.

Youtube Para Kazanmak İçin Kaç Bin Abone Gerekir?

Youtube üzerinden kanal açtıktan sonra içeriklerinizi üretip sayfanıza yüklemeniz gerekmektedir. Para kazanmanız için ise toplamda 1.000 Adet abonenizin olması ve 12 Ay içerisinde 4.000 saat izlenmeniz gerekmektedir. Abone sayınızı gerek organik gerekse internet üzerinden Abone satan yüzlerce firma arasından satın alabilirsiniz. Sadece Abone satmakla da kalmayıp aynı zamanda İzlenme de satan birçok firma mevcuttur. Eğer doğal yoldan takipçi kazanım izlenme almak istiyorsanız size birkaç tavsiyemiz olacak.

1. Video Başlığı: Videonuzda kullanacağınız başlığı kullanıcılar tarafından dikkatlerini üzerinize çekecek bir isim bulmanızda fayda var. Bunun nedeni hem izlenme saatiniz artacak hem de yeni takipçi kazanmanızda çok etkili bir yöntem olacaktır.

2. Video açıklaması: Açıklama kısmını oldukça uzun 300-400 kelime bazında tutmanızda her zaman fayda var. Açıklamalarınız kopya içerik değil tamamen özgün bir şekilde tarafınızca hazırlanmalıdır.

3. Video Kelimeleri: Anahtar kelime kullanımı video içeriği üretmek kadar değerli bir anlama sahiptir. Çünkü ürettiğiniz video kullanıcılar tarafından bulunması için anahtar kelimeler oldukça dikkatli seçilmeli ve videonuzun bulunmasında etkili bir yöntem olacaktır. Anahtar kelimelerini bol bir şekilde kullanabilirsiniz, bunda herhangi bir sakınca yok.

4. Video Resim: Hazırladığınız videoda kullanacağınız resim, anahtar kelime kadar önemlidir. Kullanıcılar videonun resmine bakarak videonun içeriğine anlamalarına yardımcı olacaktır. Bu nedenle Videonuza resim kullanırken içeriğinizi anlatacak ve aynı zamanda ilgi çekici bir resim koymanızda fayda var.

5. Videolarınızı Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın: Sosyal medya hesaplarınız üzerinde paylaşmak hem takipçi kazanmanıza yardımcı olacak hem de izlenme saatinizi ciddi oranda yükseltecektir.

Bu adımları izledikten sonra Kanalınıza içerik üreterek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer organik bir şekilde ilerlerseniz bu sizin açınızdan biraz zor olsa da kendinizi geliştirmenizde önemli bir rol olacaktır. Öyle ki videonuzun altına yorum yapan takipçilerinizle irtibat halinde olup, üreteceğiniz içerikler hakkında bilgi paylaşımı yaparak hem fikir alır hem de takipçileriniz ile iletişim halinde bulunarak yeni takipçiler kazanabilirsiniz. En önemli husus ise, vazgeçmeden azimli bir şekilde çalışmak olacaktır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir