YouTube’da nasıl para kazanılır? Youtube üzerinden para kazanmak

YouTube’da nasıl para kazanılır?

Hemen hemen hepimiz google’ın yüklediğimiz videolarda çıkarttığı reklamlarla bizim videomuz üzerinden kazanç elde etmesinden şikayet ederdik. Youtube platformu üzerinden tabi ki para kazanabilirsiniz. Fakat youtube son yaptığı güncellemelerle para kazanma aktifliği almak zorlaşmış durumda.

Videolarınız belli bir düzeye ulaşınca Google tarafından onay alırsınız ve kazanç elde etmeye başlarsınız. Bu zamanlardan önce onay almak için 10 bin izlenme yeterli oluyordu. Bu sayıdan sonra videolarınıza reklam ekleyebilir ve kazanç elde edebiliyordunuz. Fakat Google bazı şeyleri değiştirdi. Bunlar ;

– Son 12 ay içinde 4 bin saat video izletmiş olmanız gerekli
– En az 1000 aboneniz olması gerekli

Youtube üzerinden para kazanmak

4 bin saat izlenmeye ve 1000 aboneye ulaştığınızda para kazanma bölümü sizin için aktif hale gelir. Para kazanma bölümüne girerek Youtube İş Ortağı olabilirsiniz. Bundan sonra videolarınızda reklamlar çıkmaya başlar. Bu reklamlara videonuz başında ortasında ya da sonunda yer verebilirsiniz. Bu videoları kullanıcılar izledikçe ve tıkladıkça siz para kazanmaya başlarsınız.

Herkesin bildiğinin aksine izlenmeye göre para kazanılmaz yani 200 bin izlenmede şu kadar para kazanılır gibi şeyler söz konusu değil. Fakat her 100 bin izlenmede 70-80 TL civarında para elde edersiniz. Bunu 1 milyon izlenmeye vurursak eğer 700-800 TL civarında para kazanırsınız. Bahsettiğim gibi bu rakamlarda ani kırılmalar yaşanabilir. Örnek olarak bazı kullanıcılar 1 milyon izlenmeye 2-3 bin TL para kazanabiliyor.

YouTube’dan para kazanma yöntemleri

Bu kararların nedeni de bazı videoların çok izlenmesi ya da gelişmemiş kanalların çarpıcı ve ünlü videoları yayınlayarak gelir elde etmek şeklinde açıklıyor. Yine de yurt dışında ki kar ortaklığı nedeniyle en çok izlenen videoların yapımcıları , reklam gelirlerinden pay alıyorlar. Yurt dışında bu işi yapıp çok fazla kazanç elde edenler var ve bunun yanında ortaklık yaparak da yüksek meblağlar kazananlar var. Sizde sıkı ve azimli çalışmalar sonucunda onlar gibi olabilirsiniz tabi ki.

Türkiye de benzer rakamlar olmasa da herkes yüksek gelirler elde edebiliyor. Eğer youtube para kazanma etkinleştirmesini başarıyla tamamlamışsanız , AdSense kullanarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer daha fazla büyümek istiyorsanız daha fazla zaman , emek harcamalı ve sabırlı olmanız gerekmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir