Call of Duty Mobile Oyuncuları İçin Taktik

Her oyunda bir taktik olduğu gibi Call of Duty oyununda da taktikler mevcut. Nişan, hareket, zoom gibi birçok taktik ile karşınızdaki rakipleri kısa bir süre içerisinde etkisiz hale getirebilirsiniz. Bizde sizlere bugün bu taktikleri güzel bir liste haline getirerek sizlerin karşısına sunduk.

Sürekli Hareket Edin 

Hemen hemen her fps oyununda bu kural geçerlidir aslında. Durursanız ölürsünüz çünkü siz hareketsiz durduğunuz zaman rakip sizi kolay bir şekilde öldürebilir. Veya uzaktan keskin nişancı ile sizi indirebilir. Bir çatışma halindeyken sürekli sağa veya sola hareket etmeye kendinizi alıştırın. Bu sayede rakip oyuncuların sizi kolayca vurmasına müsaade etmemiş olursunuz. Ayrıca rakip ile çatışma halindeyken kaymaya kendinizi alıştırın. Çünkü kayarak hem daha çok yol kat edersiniz hem de zamandan tasarruf edersiniz. Cod oyununda bir diğer güzel özellik ise kaçarken canınızın dolmasıdır. Bu özelliği güzel bir şekilde kullanabilirseniz oyunda sizden iyisi olamaz.

Ses Kasmaya Özen Gösterin

Oyun içerisinde rakiplerinizin ayak sesini dinlemeyi kendinize huy edinin. Böylece rakibin nereden ne zaman çıkacağını gözünüze kestirebilirsiniz. Ayrıca oyunun sağ üstünde bulunan radar sayesinde rakiplerinizin nerede olduğunu da görebilirsiniz. Ayrıca yüksek seviyelere ulaştığınız zaman karşınızdaki oyuncular koşmak yerine yürümeyi ve susturuculu silah kullanmayı seçecektir.

Pozisyonunuzu İyi Alın

Oyun içerisinde savaş esnasında iyi bir pozisyon almak sizi her zaman daha ileriye taşıyacaktır. Zaten e-spor oyuncuları da bu konuya oldukça dikkat ediyorlar. Oyun içerisinde ne kadar yüksekte konumlanırsanız o kadar iyi. Çünkü yukarıdan haritanın her yerini görebilirsiniz ve elinizde de bir keskin nişancı var ise sizden iyisi yoktur. Tabi bu konuda nereye saklandığınızda oldukça önemli yapılara veya binalara saklanarak kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Daha sonra ise rakiplerinizi gözleyerek onlar durduğu zaman PAT! öldürebilirsiniz.

Harita Seçimine Dikkat Edin

Şimdiye kadar saymış olduğumuz tüm taktikleri harita bilgin olmadan biraz zor gerçekleştirirsin. İlk olarak bildiğin bir harita üzerinde oyna ve o haritayı öğren. Daha sonra ise şimdiye kadar saymış olduğumuz taktikleri uygula ve düşmanlarına nefes aldırma.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir