GenelTeknoloji

Chainlink Nedir? Chainlink Coin Hakkında Bilgiler?

Chainlink nedir ne işe yararblockchain tabanlı bir sistemdir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri, San Francisco’dadır. Bir işi tamamlamak için gereken süre ve aynı anda tamamlanabilecek iş sayısı gibi çeşitli yönlere dayalı olarak bir düğümün değerlendirmesini sağlayan bir itibar özelliğine sahiptir. Ayrıca, daha fazla düğüm, daha yüksek güvenlik ve aynı zamanda daha yüksek maliyetler anlamına geldiğinden, geliştiricilerin kaç düğüme sahip olmak istediklerini seçmelerine olanak tanır.

Blockchain-Agnostik Otonom Oracles Ağı

Chainlink Coin en yüksek kaçı gördü. Herhangi bir blok zinciri ağıyla sorunsuz bir şekilde çalışan otonom kahinler için bir sistemdir. Tasarımı, geçiş mimarisinden tamamen farklıdır ve sistem, verileri doğrudan herhangi bir blok zincirine iletme yeteneğine sahiptir. Ek olarak, zincir dışı hesaplama, dış kaynaklar ve diğer hizmetleri kullanma yeteneği sağlayan katman 2 ağlarını destekler.

1 Chainlink ne kadar, geliştiricilerin en güvenilir ve güncel bilgileri oluşturmak için veri kaynaklarını, oracle düğümlerini ve özel toplama ve hesaplama tekniklerini karıştırıp eşleştirmelerine olanak tanıyan bir platformdur. Bu, yedeklilik yoluyla yüksek kullanılabilirlik, manipülasyon direnci ve doğruluk sağlar.

Açık Finansal Protokoller İçin Veri Besleme Filtresi

Chainlink sistemi, finansal bilgi alışverişine izin veren bir zincirler ağıdır. DeFi ürünlerinin yükselişi ile Chainlink, merkezi olmayan finans alanında önemli bir oyuncu haline geldi. Chainlink sistemi, Microsoft, IBM, Google, Coca-Cola ve diğerleri gibi şirketlerle ortaklık kurdu.

Blockchain tabanlı merkezi olmayan oracle ağı, akıllı sözleşmelerin dış kaynaklarla güvenli bir şekilde etkileşime girmesine olanak tanır. Ayrıca, API veya veri beslemesi olan herkesin hizmetlerini doğrudan akıllı sözleşmelere satmasına izin vererek blok zincirler arasında birlikte çalışabilirliği destekler.

Veri Sağlayıcıları Telafi Etmek İçin Mekanizma

Chainlink sistemindeki veri sağlayıcıları tazmin etme mekanizması, Chainlink sistemine veri sağlamak için yaptıkları masrafları karşılamalıdır. Veri sağlayıcılar, yalnızca talep yüksek ve maliyetleri düşük olduğunda yararlanır. Bu, maliyetleri karşılamak ve veri sağlayıcının kar marjını kontrol etmek için parasal bir teşvik getirilerek elde edilir.

Chainlink sisteminde, veri sağlayıcılar, bir ERC-20 belirteci olan LINK’de telafi edilir. Veri aboneleri, bu belirteci akıllı sözleşmelere yatıracak olan veri sağlayıcılarına aktaracak. Bu belirteç, yanlış veri veya eksik veri olması durumunda veri sağlayıcı için bir teminat görevi görecektir. Bir veri sağlayıcı ne kadar fazla teminata sahipse, veri aboneleri tarafından seçilme şansları o kadar yüksek olur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu