BilimGenel

Evrimsel Mirasımız olan Apandisit Nedir?

Sizlere bu yazımızda evrimsel miraslardan olan Apandisiti konu alacağız. Apandisit eski çağlardan bu yana insanlarda var olan bir organ çeşididir. Apandisit ağrısı olduğunu nasıl anlarız? Apandisitin tam olarak hangi işleve yaradığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır ama büyük bir çoğunluk bu organın selülozun sindirimine yardımcı olduğunu belirtmektedir.

Apandisitin ilk belirtileri nelerdir? Eski çağlarda yaşayan insanlar genellikle bitkilerle besleniyordu. Bitkilerle beslenildiği için insan vücudunda var olan Apandisit, bitkilerin sindirilmesi yani selülozun sindirilmesine yardımcı oluyordu. Şuan ki insan popülasyonunun yemek menüleri değişti ve Apandisitin görevi azaldı. Apandisitin görevi azaldığı için de bazı durumlarda Apandisit patlamalarına ve bunun neticesinde insan vücudunun zehirlenmesine neden olmaktadır.

Apandisit patlaması nasıl belli olur? Şuan ki insan popülasyonunda Apandisitin olmaması bazı insanlar için risk oluşturmayabilir. Buda eski çağlardan bu yana insan menüsünde yaşanan değişiklikten kaynaklı olarak Apandisitin işlevini nasıl kaybettiğinin belki de bir göstergesidir. Apandisit önceden belirti verir mi?

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu