BilimGenel

Evrimsel Mirasımız Üçüncü Göz Kapağı

Üçüncü Göz Kapağı, bir hayvanın gözünün üst tarafında bulunan bir kapaktır. Bu kapak, göz koruma, nem tutma ve göz çevresindeki toz ve mikroplardan korunma gibi fonksiyonları yerine getirir. Üçüncü Göz Kapağı, çok sayıda hayvan türünde bulunabilir, ancak en yaygın olarak kuşlar, sürüngenler ve deniz hayvanlarında görülür. Aynı zamanda, bazı hayvanların uyku sırasında üçüncü göz kapağını kapatması, onların uyku sürecinin daha kaliteli ve rahat olmasını sağlar.

Üçüncü göz kapağı ne işe yarar? Üçüncü Göz Kapağı evrimsel sürecin olmazsa olmazlarındandır. Memelilerde ve özellikle kuş türlerinde bunu görmek mümkün.

İnsan popülasyonunda 3. Üçüncü Göz Kapağı bulunur ama zamanla işlevini kaybettiği için şuan sadece kalıntısını görebiliyoruz.

Ağladığımızda göz yaşlarımızın aktığı köşe uçlara iyice baktığımız zaman bir et yığını görebiliriz. İşte gözümüzün alt köşesinde bulunan bu et yığını evrimsel sürecimizde bizlerinde bu göz kapaklarına sahip olduğumuzun göstergesidir. Üst göz kapağı neden sarkar?

Günümüzde aktif olarak 3. Üçüncü Göz Kapakları kuş türlerinde bulunur. Kedinin 3 göz kapağı görünüyor ne yapmalı?

Göz kapağı takılması neden olur? İşte evrimsel sürecimizin birer mirası olan 3. Üçüncü Göz Kapağını bu şekilde yorumladık.

Sağlıkla kalın. Bilimle kalın..

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu