Facebook Canlı Yayın Açma Nasıl Yapılır?

Facebook canlı yayın nasıl yapılır? 2016 yılında platform kullanıcıları için canlı yayın açma özelliğini aktif hale getiren Facebook, şimdilerde hem mobil cihazlar hem de masaüstü cihazlar için yayın açma hakkı tanımaktadır. Bu noktada birçok kişi, Facebook canlı yayını açarak takipleriyle anlık olarak etkileşime geçebilmektedir. Fakat Facebook hesabını yeni açan veya daha önce hiç canlı yayın açmamış olan kişiler, Facebook canlı yayın açma işlemlerinin nasıl olacağını bilememektedirler.

Facebook canlı yayın kapandı mı? Facebook canlı yayın açma özelliği, platformun ilgili özelliği uzun süredir sunması nedeniyle kolayca ele alınabilmektedir. Biz de sizler için takipçilerinize nasıl canlı yayın açabileceğinizi derledik. İşte, Facebook’ta mutlaka takip etmeniz gereken o adımlar.

Facebook Masaüstü Cihazlardan Canlı Yayın Açma

Canlı yayın nereden yapılır? Facebook platformunda masaüstü cihazlardan canlı yayın ama özelliği, şimdilerde oldukça kolay bir hale gelmiştir. İlgili özellik sayesinde tüm takipçilerinizle anlık olarak iletişime geçerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bunun için öncelikle internet tarayıcısı üzerinden Facebook’a giriş yaparak profil linkine tıklıyoruz.

Ardından Facebook profil sayfasındaki ‘’Canlı Yayına Geç’’ butonuna tıklayarak ‘’Canlı Video’’ linkine tıklıyoruz. Linke tıkladıktan sonra karşımıza iki farklı seçenek çıkacaktır. Bu noktada ‘’Canlı Yayına Geç’’ butonuna tıklamamız yeterli olacaktır. Sayfadaki diğer seçenek ise canlı video etkinliğini grup veya çeşitli etkinlikler üzerinden gerçekleştirebilmemizi mümkün kılmaktır. Fakat bu seçeneğin bireysel yayınlar için kullanılmadığını da belirtmekte yarar var.

Mobil Cihazlardan Facebook Canlı Yayını Açmak

Facebook’ta neden canlı yayın açılmıyor? Facebook canlı yayınları, şimdilerde gelişen teknoloji sayesinde IOS ve Android cihazlar üzerinden de oldukça kolay şekilde yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle Facebook uygulamasını indirerek kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ‘’Ne Düşünüyorsunuz’’ bölümünün altında ‘’Canlı Video’’ ibaresini göreceğiz. Bu butona tıkladıktan sonra ‘’Canlı Yayına Geç’’ seçeneğini seçmemiz gerekiyor.

Facebook canlı yayın kimin izlediği görülür mü? Bu aşamada ‘’Canlı Yayını Başlat’’ seçeneğine tıklayarak yayına kolayca geçiyoruz. Ayrıca yayınızda ‘’Herkese Açık, Sadece Arkadaşlar ve kendinize özel olarak farklı seçenekler de geliştirebilirsiniz. Bu sayede yayınızı takip edebilecek kitleyi kolayca seçebilir ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bu noktada Facebook canlı yayınlarının oldukça kolay şekilde açılabileceğini söylemekte yarar var.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir