GenelSpor

Futbol nedir? Futbol tanımı nedir?

Futbol, birçok ülkede football olarak bilinen, onbirer oyuncuyla oynanan iki takım arasında oynanan bir spordur. Oyunun amacı, topu rakip takımın hedefine vurarak, rakip takımdan daha fazla gol atmaktır. Maçın sonunda en fazla gol atan takım kazanır. Top, ayak ya da aşağıdaki bacağıyla vurulmalı ve el ya da kol ile dokunulamaz (ancak kendi ceza alanında kaleci tarafından hariç tutulur).

Futbol, dikdörtgen bir sahada oynanır ve sahada her iki uçta bir hedef bulunur. Maç başlangıcında, top ortada yerleştirilir ve hakem çalıştığında oyun başlar. Top, tekmeleyerek ya da el ve kol dışındaki herhangi bir vücut bölümüyle vurularak hareket ettirilebilir. Oyuncular, rakiplere itme, triplenme veya tutma gibi şeyler yapamazlar ve bu kurallara aykırı davranışlarda bulunulması halinde bir hata yapılmış olur.

Futbol, tüm dünyada popüler bir spordur ve tüm yaş grupları tarafından oynanır. İstekleri oynayabilen, basit bir oyundur ve gereken minimal ekipmanı gerektirir, bu nedenle her yerde uygun fiyatlı ve erişilebilir bir spordur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu