GenelSEO

Google botlar sitemi en son ne zaman ziyaret etti?

Google kurucularının bugüne kadar keşfettikleri en büyük olay. Google Botlar..

Peki nedir bu Google botlar. Bilindiği üzere Google bir arama motorudur ve internet dünyasında yazılan her makaleyi kendi bünyesine çekmek istiyor. Normal standartta eğer ki Google botlar olmasaydı Google kurucuları veya Google’a içerik girmek isteyen Webmasterlar bu işlemi manuel ve tek tek yapmak durumundaydı.

Ama Google botlar bu işi saniyeler içinde ve en ince ayrıntısına kadar temiz yapmaktadır. Bu botlar günün belirli saatlerinde sitenize otomatikman uğrar ve sitenizde kayda değer tüm verileri Google arama motoruna iletir. Bu sayede bir kullanıcı Google’da arama yaptığında sizin içeriğe ulaşır ve bu sayede sitenizin ziyaretçi sayısı artar.

Şimdi gelelim bu Google botlar sitemize ne zaman uğrar ve sitemizi ne zaman indeksler. Sizler için altta yer alan link adresinin sonuna kendi sitenizi yazarak tarayıcı kısmında arattırabilirsiniz. Bu sayede Google sitenize ne zaman ve ne saatte uğramış görebilme ihtimaliniz var. Linki girdikten sonra eğer Error hatası alıyorsanız Google botları halen sitenize gelmemiş demektir. Ama sitenizin bir ekran resmini görürseniz işte o zaman Google son uğradığında sitenizin ekran resmini almıştır demektir. Buda indekslendiğine işaret etmektedir.

Google bot siteme ne zaman geldi görmek için bu linke tıklayınız. Ama dediğim gibi link sonundaki siteyi değiştirin.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:www.sanalexpress.com

İşlem bu kadar basit. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aklınıza takılan sorular olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu