BilimGenel

Homo Sapiens Hakkında Bilgiler?

Modern insan olarak da bilinen Homo sapiens, Homo cinsinin günümüze ulaşan tek türüdür ve Hominidae familyasına aittir. Yaklaşık 300.000 yıldır varlar ve dik duruşları, büyük beyinleri ve alet ve sembol kullanımlarıyla karakterize ediliyorlar.

İlk anatomik olarak modern insanın Afrika’da evrimleştiğine ve ardından dünyanın diğer bölgelerine yayıldığına inanılıyor. Zamanla, Homo sapiens karmaşık toplumlar, ileri teknoloji ve kültür geliştirdi. Bugün, Homo sapiens gezegendeki baskın türdür ve dünyanın hemen hemen her bölgesinde bulunur. Teknolojileri, kültürleri ve yönetişimleri aracılığıyla dünyayı şekillendirmeye devam ediyorlar. Homo sapiens, Hominidae Ailesinin primatlarıdır ve kendi cinslerinin tek canlı türüdür.

Homo Sapiens diğer bir ismi Modern İnsandır. Bazı kaynaklarda Bilge İnsan diye geçer. Homo Sapiens kısaca bizler. Dünya üzerinde varlığına devam eden bir insan türüdür. Bu türün özellikleri şu şekildedir; Modern insan olmaları, Mevsimsel olarak Göç etmeleri, Sanatsal faaliyetlerde bulunmaları, Daha Zarif ve ortama ayak uydurmaları, Teknolojik ve bilimsel olarak gelişmiş olmaları.

Beyin yapıları diğer insan türlerine oranla daha büyük ve karmaşık olduğundan hayatta kalma eğiliminde daha etkin bir rol üstlenirler. Homo Sapiens kelimesi Latincede Bilge ve Zeki anlamına gelmektedir. Sapiens cümlesi ise, bilge olmak veya bilgeye cesaret verme anlamına gelmektedir.

Homo Sapiens yani Modern İnsan, Sapiens türünün son atası ortalama olarak 100.000 – 200.000 yıl önce var olduğu tahmin edilmektedir ve soyları halen devam etmektedir. Bu türden önce yaşayıp soyu tükenen diğer insan türü Homo Sapiens İdaltu’dur ve 160 000 yıl önce yaşamışlardır. Diğer isimleri; Modern İnsanlar, Cro-Magnon ve Omo’dur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sanal Express

Satılık instagram hesapları, sahibinden satılık araba, sahibinden satılık ev, satılık oyun hesapları, instagram hesap satış, İnstagram sayfa reklam alma, oyun hesabı satış, yeni nesil ilan sitesi, oyun satın al, hesap satışı, oyun satış, game satış, araba

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu